nagłówek h1

Zimowe kręcenie zestawów

Zima to chyba najlepszy okres do kręcenia zestawów. Bo przecież co taki sumiarz robić ma zimą prócz oglądania w zaciszu domowego ciepła filmów wędkarskich? Warto więc poświęcić kilka wieczorów właśnie przy wiązaniu zestawów końcowych.  

Dodano: 2017-01-25

Wielu znakomitych łowców sumów podczas zimowych wieczorów stworzyło innowacyjne zestawy, które dzisiaj cieszą się prezentacją w kolorowych katalogach producentów. Zima to także czas przemyśleń po minionym sezonie. Każdy nasz błąd, ale i sukces powinien zostać dokładnie przeanalizowany - właśnie dzięki pełnej analizie każdej sytuacji nad wodą w głowach tworzą się często innowacyjne pomysły, które przekładają się na nasze wyniki nad wodą. A nawet bez pomysłów, czy nie lepiej jechać nad wodę w pełni przygotowanym, niż w pośpiechu wiązać "fireballe" nad wodą? 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com