nagłówek h1

Zapachy w wodzie?

Pewnie pamiętacie jeszcze opowiadania Waszych dziadków, gdy uważali, że ryby czują zapach np. papierosów. To prawda, sumy to wyczują.

Dodano: 2017-01-13

Sum bardzo dobrze odczuwa zapachy które niesie ze sobą woda. Umiejscowione w górnej części czaski nozdrza suma są niezwykle czułym organem. Dwie dziurki dzielące się dalej na dwa kanały wlotowe i dwa wylotowe są wyściełane wrażliwą tkanką zmarszczoną przechodzącą w fałdy aby maksymalnie zwiększyć powierzchnię czucia zapachów. 140 fałd pozwala na odnalezienie cząsteczki zapachu w jednej dziesięciomiliardowej części wody. Warto jest wziąć pod uwagę to czym pachną nasze dłonie podczas polowania na wąsacze.

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com