nagłówek h1

Teasery - czym i jak uzbrajać

Dozbrojki w teaserach to czasami jedyne i słuszne wyjście podczas mega delikatnych brań. Bywają dni, kiedy ryby pobierają pokarm bardzo słabo lub ostrożnie. Nawet ryba 200 cm potrafi ogołocić kotwicę do "białego".  

Dodano: 2017-02-01

W takich wypadkach polecamy robić dozbrojki w postaci dodatkowego haka lub kotwicy. Zbrojenie powinno znajdować się nie dalej niż 5-6 cm poniżej pierwszego haka lub kotwicy. Ułatwi nam to skuteczne zacinanie ryb, a w żaden sposób nie wpłynie na pracę samej przynęty. Teaserami możemy łowić z dopalaczami w formie robactwa, mięsa czy nawet żywej ryby. Oczywiście w wyjątkowych okolicznościach śmiało możemy łowić beż żadnej dodatkowej przynęty!

UWAGA: Jeśli wędkujesz na wodach objętych regulaminem PZW pamiętaj, że jest zakaz zbrojenia przynęt w żywych w więcej niż jedną kotwicę lub hak - tyczy się to także rosówek!

 

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com