nagłówek h1

Teasery - czym i jak uzbrajać

Dozbrojki w teaserach to czasami jedyne i słuszne wyjście podczas mega delikatnych brań. Bywają dni, kiedy ryby pobierają pokarm bardzo słabo lub ostrożnie. Nawet ryba 200 cm potrafi ogołocić kotwicę do "białego".  

Dodano: 2017-02-01

W takich wypadkach polecamy robić dozbrojki w postaci dodatkowego haka lub kotwicy. Zbrojenie powinno znajdować się nie dalej niż 5-6 cm poniżej pierwszego haka lub kotwicy. Ułatwi nam to skuteczne zacinanie ryb, a w żaden sposób nie wpłynie na pracę samej przynęty. Teaserami możemy łowić z dopalaczami w formie robactwa, mięsa czy nawet żywej ryby. Oczywiście w wyjątkowych okolicznościach śmiało możemy łowić beż żadnej dodatkowej przynęty!

UWAGA: Jeśli wędkujesz na wodach objętych regulaminem PZW pamiętaj, że jest zakaz zbrojenia przynęt w żywych w więcej niż jedną kotwicę lub hak - tyczy się to także rosówek!

 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com