nagłówek h1

Sumowe żywce i ich zbrojenie

W przypadku każdej ze znanych nam metod do połowu sumów sprawdzą się niemal wszystkie gatunki ryb spokojnego żeru, które występują naturalnie w łowisku. Leszcze, krąpie, liny, karasie i karpie uważane są za najlepsze.  

Dodano: 2017-01-26

Ich wielkość powinna oscylować między 20-50 cm. Zdarzają się sytuacje, kiedy żywce osiągają wielkość nawet 60 cm. I tutaj gorący apel - nie obawiajcie się stosować dużych żywców ! Kilogramowego karpia lub leszcza bez żadnych problemów zaatakuje nawet metrowy sumek. Nie mniej jednak stosowanie dużych żywców zniweluje częściowo ataki wąsatej młodzieży, a duże sumy będą miał czas namierzyć nasze zestawy. Zbrojenie żywców jest również bardzo istotne. Trzeba pamiętać, że w naszych wodach obowiązuje niestety zakaz zbrojenia żywców na więcej niż jeden hak lub kotwicę. Są jednak systemu, dzięki którym nasz żywiec zachowuje się jak przy zbrojeniu podwójnym i w niedługim czasie postaramy się to Wam przedstawić. Jeżeli łowimy w wodach wolno płynących lub stojących żywca należy zbroić za grzbiet wtedy unikniemy splątywania się zestawu. Dobrym rozwiązaniem jest także zbrojenie za część ogonową. Pozwoli to naszej przynęcie nieustannie dołować co dodatkowo zwabi drapieżnika.

 

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com