nagłówek h1

Niska woda w rzece odsłania sekrety

Najlepszym okresem do szukania sumowych pewniaków jest niżówka. Rzeka wtedy odsłania swoje prawdziwe sekrety.  

Dodano: 2017-01-12

Namierzanie wodnych przeszkód, wypłyceń, przykos, zalanych główek nie jest trudne dla doświadczonego rzecznego wędkarza. Nie sprawia mu większej trudności aby zlokalizować takie miejsca nawet na podwyższonym stanie wody. Jednak obserwowanie rzeki w okresie niżowym, gdy woda jest w swoim korycie ułatwia zadanie. Jesteśmy wtedy w stanie stworzyć w głowie pewnego rodzaju mapę batymetryczną, dostępną tylko dla nas. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia jak na naszym odcinku rzeki, przy niskim stanie wody wyglądają interesujące nas miejsca. Czy znajdują się tam powalone lub naniesione drzewa i kamienie? Jak zachowuje się nurt - to wszytko zdradza nam niż w rzece.

 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com