nagłówek h1

Drobna porada na temat kwoka

Metoda łowienia przy użyciu kwoka w ostatanich sezonach stała się bardzo popularna wśród Polskich sumiarzy. Dla niektórych wędkarzy nie liczą się już inne metody. Wynika to prawdipodobnie z dobrych z niewiedzy sumiarzy lub pójścia na łatwiznę. Niestety większość z nich nie jest świadoma tego jak destrukcyjne działanie ma pukadło źle używane 

Dodano: 2017-02-08

Co roku przybywa wędkarzy, którzy – nie obraźcie się – nie wiedzą, co tak naprawdę robią z łowiskami. „Biją” wodę kwokami, nieraz nawet dwoma na jednej łódce. Widzę też często - i dla mnie jest to wstrząsające – że kwoczą też trollingowcy i spinningiści. Trzeba zrozumieć, że kwok jest dobrym pomocnikiem, jeśli się wie, kiedy go używać. Jest dopełniającym sposobem łowienia do wszystkich innych metod. Nie można się skupić na kwoku tylko dlatego, że on w danej chwili działa. Potem już tylko niszczy nam łowisko, nie tylko sumy, ale i wszystkie inne ryby. Przy „przekwoczonej” wodzie nawet łowienie z brzegu nie będzie skuteczne. Cały artykuł Zdenka na temat łowienia przy użyciu kwoka znajdziecie w 1 numerze naszego czasopisma.

 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com