nagłówek h1

Czym żywią się sumy?

Historie o znikających kaczkach, łabędziach, psach czy kotach ze zbiorników wodnych, wydają się mało realne, jednak biorąc pod uwagę agresywność sumów - całkiem możliwe.

Dodano: 2017-01-20

Sumowa dieta jest dość obszerna. Wąsale żywią się praktycznie wszystkim co naturalnie występuje w ich otoczeniu, ale nie tylko. Ich menu zawiera wszystkie gatunki ryb spokojnego żeru i inne drapieżniki. Nie pogardzą również drobnymi ssakami wodnymi. Warto również wspomnieć, że sumy są kanibalami, ponieważ potrafią zaatakować i skonsumować mniejszego przedstawiciela swojego gatunku. Zdarzały się nawet ataki na zwierzęta domowe, mowa tu o psach, czy kotach. Krążą opowieści o atakach na dorosłych ludzi - i powiem szczerze, że jak najbardziej jest to możliwe. Gustują w ptactwie wodnym. Zjadane kaczki nie są niczym nadzwyczajnym, a ataki na łabędzie nie są opowiastkami wyssanymi z palca. Oczywiście takiej wielkości ptak nie zostanie zjedzony, atakują go ze względu na swój terytorializm i wzmożoną agresywność podczas żerowania czy pilnowania swoich gniazd.

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com