nagłówek h1

Budowle hydrotechniczne - idealne miejscówki

Sumy upodobały sobie wszelkiego rodzaju budowle na wodzie stworzone ludzką ręką. Wszystko to co stawia wodzie opór, stwarza hałas, przyciąga uwagę ciekawskich sumów.  

Dodano: 2017-01-11

Mosty są jednymi z najbardziej ciekawych miejsc. Nas interesują zarówno nowo budowane jak i te, którego filary stoją w wodzie od wielu lat. Dlaczego nowo budowane? Odpowiedź jest prosta – hałas. Maszyny kopiące w dnie rzeki, odwierty to wszystko stwarza wodny chaos. Biała ryba pływa w popłochu, podnoszą się tumany mułu i piachu, jeden wielki wodny armagedon. Koparki niekiedy wykopują bardzo głębokie doły a wpadające do rzeki resztki materiałów budowlanych, których nie uda się wydobyć, stwarzają idealne kryjówki.

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com