nagłówek h1

Bezpieczna bojka i podwiązka

Dwie najbardziej popularne metody stacjonarne w kręgach sumiarzy. Jednak nie każdy wie z jakimi trudnościami może się borykać stosując obie te metody na rzekach gdzie występuje spory ruch jednostek.  

Dodano: 2017-01-20

Stosując obie metody trzeba upewnić się, że przez miejsca w których są podwiązane zestawy nie przechodzi żaden szlag żeglugowy lub odcinek wody nie jest odwiedzany przez motorowodniaków. Silnie napięta plecionka stwarza ogromne zagrożenie dla płynącego z dużą prędkością człowieka. To jeden z powodów dla którego zabroniono stawiania bojek w Hiszpanii na rzece Ebro. Dochodziło tam nawet do wypadków śmiertelnych. Nasz sprzęt również jest narażony na zniszczenie w momencie wpłynięcia dużej jednostki pływającej. Starajcie się więc rozstawiać zestawy z głową i rozwagą!

 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com