nagłówek h1

Bezpieczna bojka i podwiązka

Dwie najbardziej popularne metody stacjonarne w kręgach sumiarzy. Jednak nie każdy wie z jakimi trudnościami może się borykać stosując obie te metody na rzekach gdzie występuje spory ruch jednostek.  

Dodano: 2017-01-20

Stosując obie metody trzeba upewnić się, że przez miejsca w których są podwiązane zestawy nie przechodzi żaden szlag żeglugowy lub odcinek wody nie jest odwiedzany przez motorowodniaków. Silnie napięta plecionka stwarza ogromne zagrożenie dla płynącego z dużą prędkością człowieka. To jeden z powodów dla którego zabroniono stawiania bojek w Hiszpanii na rzece Ebro. Dochodziło tam nawet do wypadków śmiertelnych. Nasz sprzęt również jest narażony na zniszczenie w momencie wpłynięcia dużej jednostki pływającej. Starajcie się więc rozstawiać zestawy z głową i rozwagą!

 

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com