nagłówek h1

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

 Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 4/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Chcąc zmierzyć się z największą żyjącą w naszych wodach słodkowodną rybą szukają gotowych wskazówek. Sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji i wiem ile odwagi trzeba by zadać takie pytanie. Pisząc artykuł postanowiłem pomóc zarówno tym pewniejszym siebie jak i tym bardziej nieśmiałym w zbrojeniu się na wielkie sumy.

Rozpoczynając przygodę z sumami bardzo długo zastanawiałem się dlaczego żaden wielki osobnik nie chce pobrać podanej przeze mnie przynęty.

Przecież była ustawiona w idealny sposób, na odpowiedniej głębokości, zakończona wzorcowej wielkości żywcem. Trafiały się głównie młode i głupsze osobniki, te większe, mądrzejsze po mistrzowsku omijały podany jak na tacy posiłek. Niestety tylko obserwowałem na echosondzie majestatycznie wielkie zapisy. Zachodziłem w głowę co je powstrzymuje przed atakiem? Zmieniając poszczególne elementy zestawu i kombinując z ich odległościami zacząłem powoli odnosić sukcesy. Teraz już wiem, że perfekcja tkwi w najdrobniejszych szczegółach. Nieodpowiednio skonstruowany zestaw może doprowadzić do złej pracy przynęty, splątania wszystkiego w kłębek lub co najgorsze może odstraszyć dużego i mądrego suma.

Piotr Bryling
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak podejść do zagadnienia złowienia dużego suma
  • Jak się do tego skutecznie przygotować
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Wędkarskie DIY dla każdego

Wędkarskie DIY dla każdego
Dodano: 2020-10-08

W dzisiejszych czasach gdzie wszystko dostępne jest od ręki w internecie i w każdym sklepie wędkarskim, coraz mniej rzeczy musimy robić samemu. Gotowe przypony, gotowe zanęty. W zasadzie wszystko kupimy gotowe. Czy faktycznie wszystko czego potrzebujemy musimy kupować? Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował…

Warciana życiówka

Warciana życiówka
Dodano: 2020-10-03

Moja przygoda z sumiarstwem zaczęła się na poważnie od momentu, w którym stałem się posiadaczem środka pływającego. Wcześniej też próbowałem, ale to nie było to... Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Paweł? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 4/2020, który jest…

Świat Suma i Spinningu kończy działalność.

Świat Suma i Spinningu kończy działalność.
Dodano: 2020-10-02

Mamy dla Was ważną, choć niestety smutną wiadomość do przekazania. Z końcem września projekt "Świat Suma i Spinningu" oficjalnie zakończył działalność. Z końcem września projekt "Świat Suma i Spinningu" oficjalnie zakończył działalność. Portal będzie nadal aktywny, jeśli pojawią się firmy lub osoby chętne do…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com