nagłówek h1

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

 Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 4/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Chcąc zmierzyć się z największą żyjącą w naszych wodach słodkowodną rybą szukają gotowych wskazówek. Sam kiedyś byłem w podobnej sytuacji i wiem ile odwagi trzeba by zadać takie pytanie. Pisząc artykuł postanowiłem pomóc zarówno tym pewniejszym siebie jak i tym bardziej nieśmiałym w zbrojeniu się na wielkie sumy.

Rozpoczynając przygodę z sumami bardzo długo zastanawiałem się dlaczego żaden wielki osobnik nie chce pobrać podanej przeze mnie przynęty.

Przecież była ustawiona w idealny sposób, na odpowiedniej głębokości, zakończona wzorcowej wielkości żywcem. Trafiały się głównie młode i głupsze osobniki, te większe, mądrzejsze po mistrzowsku omijały podany jak na tacy posiłek. Niestety tylko obserwowałem na echosondzie majestatycznie wielkie zapisy. Zachodziłem w głowę co je powstrzymuje przed atakiem? Zmieniając poszczególne elementy zestawu i kombinując z ich odległościami zacząłem powoli odnosić sukcesy. Teraz już wiem, że perfekcja tkwi w najdrobniejszych szczegółach. Nieodpowiednio skonstruowany zestaw może doprowadzić do złej pracy przynęty, splątania wszystkiego w kłębek lub co najgorsze może odstraszyć dużego i mądrego suma.

Piotr Bryling
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak podejść do zagadnienia złowienia dużego suma
  • Jak się do tego skutecznie przygotować
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Fat Vibes - wertykalny wobler od Savage Gear

Fat Vibes - wertykalny wobler od Savage Gear
Dodano: 2020-09-21

 Woblery wertykalne, to połączenie zalet woblera wykonanego z syntetycznych materiałów, z drobną, intensywną pracą cykady. Tym razem pochylamy się nad nową propozycją od Savage Gear - Fat Vibes.  Już sama nazwa przynęty i jej parametry techniczne, jasno nam sugerują, że mamy do czynienia z wabikiem lotnym,…

Całoroczna chusta wędkarska

Całoroczna chusta wędkarska
Dodano: 2020-09-20

 Dla komfortu łowienia, niezbędny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i wędkarski ubiór. Zwłaszcza w obliczu nadchodzących chłodów. Wielofunkcyjna chusta, jest może niepozornym, ale bardzo praktycznym uzupełnieniem wędkarskiej garderoby.   Chusta Black Cat Scraft, chroni wędkarza zarówno w…

Zestaw na dwójkę z plusem

Zestaw na dwójkę z plusem
Dodano: 2020-09-18

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych. Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com