nagłówek h1

Opowieści

Wędkarskie DIY dla każdego

W dzisiejszych czasach gdzie wszystko dostępne jest od ręki w internecie i w każdym sklepie wędkarskim, coraz mniej rzeczy musimy robić samemu. Gotowe przypony, gotowe zanęty. W zasadzie wszystko kupimy gotowe. Czy faktycznie wszystko czego potrzebujemy musimy kupować?

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 4/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Stajemy się coraz bardziej wygodni kupując coraz to doskonalsze i lepszej jakości fotele wędkarskie, łóżka czy namioty. Nic w tym dziwnego. Technologia zmienia się bardzo szybko i dlaczego nie moglibyśmy z tego skorzystać?
Kiedyś wystarczał kawałek kija bambusowego sznurek i haczyk zrobiony z agrafki lub kawałka drutu. Dziś dążymy do perfekcji wydając coraz to większe pieniądze na najnowsze wynalazki, które nie zawsze są nam potrzebne. Czy jednak wszystko musimy faktycznie kupować? Gdzie posiał się prawdziwy duch wędkarstwa. Potrzeba zrobienia czegoś samemu, żeby być bliżej ryby, bliżej natury?

Może jednak dlatego, że wszystko możemy kupić coraz częściej sięgamy po rzeczy, które sami jesteśmy w stanie wykonać? Oczywiście wygoda w postaci uginających się półek sklepowych od wszelkiego rodzaju dobrobytu nie ułatwia nam zadania. Dlatego postanowiłem przywrócić sobie i Wam ducha prawdziwego wędkarstwa. Pozwolić sobie przypomnieć co tak naprawdę jest istotne w tym co kochamy i za co kochamy.

Czym tak naprawdę jest DIY (Do It Yourself)? W dosłownym tłumaczeniu niczym innym jak Zrób To Sam. Mnie do podjęcia tego tematu i rozpoczęcia własnych działań skłoniły moje dwie pasje. Pierwsza, największa którą odnalazłem w sobie zupełnie niedawno czyli wędkarstwo sumowe i własny hande made, który do tej pory realizowałem w zupełnie innych dziedzinach. Nie ukrywam, że zadziała jeszcze jeden czynnik który również zaważył na pewnych krokach, które musiałem podjąć. Żona! Boże jak umrę nie pozwól mojej żonie sprzedać moich wędek za tyle za ile mówiłem, że je kupiłem! Teraz śpi spokojnie i myśli że wszystko kosztuje 5 razy mniej!

W takim razie czy jest coś co nas w tym ogranicza, prócz żony oczywiście? Tak naprawdę mogę tu wymienić tylko trzy podstawowe czynniki. Pierwszy z nich to nasza własna wyobraźnia. Drugi, nasze możliwości i sprzęt, którym dysponujemy w naszym przydomowym warsztacie i trzeci chyba najmniej istotny to pieniądze, które nie są tutaj najważniejsze, dlatego że i tak często potrzebujemy coś kupić, a gdy wykonamy to sami to tak naprawdę jesteśmy w stanie sporo zaoszczędzić. Skoro jednak potrzebujemy pieniędzy, żeby coś zrobić, to czemu nie kupić gotowego? Choćby dlatego, że często za cenę jednej rzeczy w sklepie sami możemy wykonać ich kilka, a nawet kilkanaście. Druga to, że złowiona ryba będzie dla nas cenniejsza dzięki rzeczom, które sami wykonaliśmy niż taka, którą zawdzięczamy tylko zakupom w sieci…

Michał Ludwiński
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak zacząć przygodę z wędkarskim rękodziełem
  • Od czego możemy zacząć i co najłatwiej zrobić
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Fat Vibes - wertykalny wobler od Savage Gear

Fat Vibes - wertykalny wobler od Savage Gear
Dodano: 2020-09-21

 Woblery wertykalne, to połączenie zalet woblera wykonanego z syntetycznych materiałów, z drobną, intensywną pracą cykady. Tym razem pochylamy się nad nową propozycją od Savage Gear - Fat Vibes.  Już sama nazwa przynęty i jej parametry techniczne, jasno nam sugerują, że mamy do czynienia z wabikiem lotnym,…

Całoroczna chusta wędkarska

Całoroczna chusta wędkarska
Dodano: 2020-09-20

 Dla komfortu łowienia, niezbędny jest nie tylko odpowiedni sprzęt, ale i wędkarski ubiór. Zwłaszcza w obliczu nadchodzących chłodów. Wielofunkcyjna chusta, jest może niepozornym, ale bardzo praktycznym uzupełnieniem wędkarskiej garderoby.   Chusta Black Cat Scraft, chroni wędkarza zarówno w…

Zestaw na dwójkę z plusem

Zestaw na dwójkę z plusem
Dodano: 2020-09-18

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych. Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com