nagłówek h1

Opowieści

Torpedy z tafli

Natura wybuchła żywymi kolorami, ale mnie dużo bardziej cieszą coraz częstsze „wybuchy” na powierzchni wody. Gejzery połączone z fruwającymi uklejami przyspieszają bicie serca chyba każdego spinningisty. I nikogo to nie dziwi, bo zwiastują one jedno. Żerujące bolenie. 

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kamil? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:

Srebrne torpedy, które dla mnie osobiście stanowią jeden z ulubionych celów spinningowych wypraw. Dzisiaj nie będzie kolejnego tekstu o rzucaniu z prądem i ekspresowym prowadzeniu woblera przez warkocz. Owszem, wykorzystamy pewne elementy pochodzące z tego schematu, ale chciałbym poruszyć tematy według mnie najpiękniejszego sposobu łowienia tych ryb - łowienia powierzchniowego.

Ciche poruszanie się po brzegu czy zachowanie na jednostce pływającej podczas łowienia “z wody” to podstawa boleniowego rzemiosła. Podczas łowienia aspiusów żerujących na bardzo płytko ustawionej drobnicy każdy nieostrożny krok, złamanie gałązki czy hałasownie kamieniami na ostrodze lub opasce spowoduje, że spłoszymy zarówno drobnicę, jak i czatujące rapy. Warto nie tylko uważnie patrzeć pod nogi, ale i obserwować z bezpiecznej odległości potencjalne łowisko tak, aby zaplanować, jak poprowadzimy przynętę i gdzie zajmiemy stanowisko, zanim je zajmiemy.

Kamil Zaczkiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • boleniowe bezsterowce - seryjne czy handmade?
  • jaka żyłka, plecionka i reszta ekwipunku?  
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Główki jiggowe serii profesjonalnej BALL

Główki jiggowe serii profesjonalnej BALL
Dodano: 2019-08-24

Jest to nowość od SavageGear. Główki są profesjonalnie odlane i idealnie okrągłe oraz uzbrojone w super wytrzymałe, kute i niezwykle ostre japońskie haki.  Ich wymiary i waga są dostosowane do szerokiej gamy przynęt gumowych. Występują w gramaturach od 5 do 30 g. Mniejsze rozmiary są wyposażone w drut utrzymujący…

Łączenie plecionki ze strzałówką

Łączenie plecionki ze strzałówką
Dodano: 2019-08-23

Ruszył pierwszy odcinek filmów instruktażowych od Black Cat Polska.   W pierwszym odcinku Łukasz przedstawia Wam jak łączyć główną plecionkę ze strzałówką. To jeden z podstawowych i newralgicznych elementów zestawu. Zapraszamy na film z prezentacją podwójnego grinnera.  

Sum 202 cm z belly boata

Sum 202 cm z belly boata
Dodano: 2019-08-22

Jak co tydzień Mateusz Tomczyk wraz ze swoją dziewczyną Izą wybrał się na zasiadkę sumową. Ostatnie dwa wyjazdy okazały się mało owocne. Złowili kilka ryb do 140cm. Już tracili nadzieję na wymarzone 200 cm plus.   Zawsze stawiają wędziska z brzegu, których pilnuje Iza. Mateusz natomiast, co jakiś czas wypływa belly…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com