nagłówek h1

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fanów.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kamil? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 3/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Obserwując popularne portale społecznościowe, czy wędkarskie fora, widać wyraźnie, iż sympatia, jaką darzą wędkarze tych drapieżców, jest w miarę równo podzielona. I choć osobiście, podczas majowego otwarcia należę do #teamboleń, jak sami zobaczyliście już po tytule, artykuł adresowany jest głównie do szczupakowców, choć... tak naprawdę każdy wędkarz, mam nadzieję, wykorzysta te informacje w swoim codziennym łowieniu, gdyż część z tych zasad można swobodnie zastosować podczas łowienia innych ryb.

Poniższy tekst, będzie nie o samym stricte łowieniu. To już mamy za sobą, choć zdaję sobie sprawę, że o tym nidy za wiele. Skoro jednak już mniej więcej wiemy, jak rybę skusić do brania, pozostaje nam ją wyholować i podebrać. O ile hol bywa często elementem najbardziej spontanicznym, o tyle podebranie potrafi przyspożyć wielu kłopotów, ale i poważnych niebezpieczeństw. Jak sobie z tym poradzić? Zapraszam do lektury.

Kamil Zaczkiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak bezpiecznie dla siebie i dla ryby podebrać szczupaka
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Wiosenne zdobycze Petera Merkela

Wiosenne zdobycze Petera Merkela
Dodano: 2020-06-28

Zamknięcie granic i izolacja pokrzyżowały wiele planów tych mniejszych i tych większych. Znany łowca sumów z teamu Black Cat – Peter Merkel miał zaplanowane wyprawy na południe, jednak musiał je dość drastycznie zrewidować. Ale nie ma tego złego... Zazwyczaj wiosnę i jesień Peter spędzał w Hiszpanii, jednak…

Pomysł na sandacza

Pomysł na sandacza
Dodano: 2020-06-27

Sandacze to wyjątkowi przeciwnicy, więc potrzeba do ich przechytrzenia wyjątkowych przynęt. Savage Gear ma w swoim arsenale sandaczową gumę Fat T-Tail Minnow. Na pierwszy rzut oka może niepozorna, ale w wodzie robi różnicę. Sandacze, choć nie tylko, za nią szaleją, a jeśli jesteście ciekawi większej ilości…

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa
Dodano: 2020-06-26

Ta wędka i ten kołowrotek to potężni zawodnicy wagi ciężkiej. Nie boją się wyczerpującej pracy, gigantycznych przeciążeń i walki z największymi sumami. One właśnie po to powstały. Jeśli więc szukasz naprawdę mocnej wędki sumowej lub kołowrotka, któremu możesz zaufać podczas kontaktu z potworem to ten film jest dla ciebie!

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com