nagłówek h1

Świat Suma & Spinningu 1/2020

Artykuły w tym wydaniu

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Casting nocą

Opowieści

Casting nocą

Kiedy dzień staje się naprawdę krótki, temperatury spadają w nocy w okolice 5-0 stopni, wielu wędkarzy zaczyna atakować rzeki i zbiorniki w poszukiwaniu przygotowujących się do zimy drapieżników. Ryby o tej porze roku zdecydowanie najintensywniej żerują, a ich gabaryty często są dużo większe niż podczas wiosny i…

Wojciech Szary

Sum - opowieść prawdziwa

Opowieści

Sum - opowieść prawdziwa

Dosłownie i w przenośni około 50 centymetrów wystarczyło, abym z zapalonego hobbysty łowienia z gruntu, na koszyk czy to na spławik, zamienił się w spragnionego poławiacza gigantycznych sumów. Zaczęło się to dość banalnie.

Michał Ludwiński

Rozmiar ma znaczenie?

Opowieści

Rozmiar ma znaczenie?

Listopad. Czas intensywnego żerowania drapieżników i jeszcze intensywniejszego poruszenia wśród spinningistów, których nie zatrzymuje deszcz, wiatr czy chłód. Ale jak w tym okresie skusić szczupaka? Pragnę dzisiaj o tym trochę porozprawiać.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com