nagłówek h1

Opowieści

Spinningowe początki

Moja przygoda ze spinningiem rozpoczęła się dosyć spontanicznie. Gdy temperatura wody nie dawała zbyt dużych szans na sumy, a pogoda dopisywała postanowiłem podszkolić się w innej technice wędkarskiej.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotrek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 3/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

W pewnych okresach do połowu sumów potrzebowałem żywców. Niestety nie miałem prywatnego oczka z rybami, więc musiałem je pozyskać w tradycyjny sposób. Używałem do tego bazarowej wędki, którą wykorzystywałem zarówno pod spławik jak i spinning. Wiedząc gdzie o danej porze roku znajdują się potencjalne ofiary wąsatych przeważnie po jakimś czasie udawało się coś złowić.

Okres ochronny suma w Polsce zaczyna się od 1 stycznia i trwa aż do 31 maja. Nie licząc pojedynczych wypadów na feeder, czy karpiki cały sprzęt wędkarski na pół roku wędrował do szafy. Tak na dobre zacząłem myśleć o spinningu pod koniec sezonu sumowego, gdy odczuwałem dosłownie w kościach późnojesienne spadki temperatur. Z pomocą w doborze sprzętu przyszli znajomi spinningiści. Gdy zobaczyli na co łowię ze śmiechu ledwo utrzymali się na nogach. Stwierdzili, że obojętnie co kupię będzie lepsze, niż to co mam. Chłopaki przetestowali masę wędek, kołowrotków i plecionek, więc bez problemu złożyli mi dwa zestawy. Jeden do lekkiego a drugi do średniego spinningu. Dla mnie samo przejście z wędzisk sumowych na lżejszy kaliber powodowało jakiś strach i niepewność. Zamieniłem mocne wędziska z grubymi plecionkami na cienkie wykałaczki z pajęczyną. Tłumaczyłem sobie, że to tylko na przeczekanie. Później okazało się, że wciągnąłem się w to bez reszty.

Piotr Bryling
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie były spinningowe początki świetnego sumiarza
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Wiosenne zdobycze Petera Merkela

Wiosenne zdobycze Petera Merkela
Dodano: 2020-06-28

Zamknięcie granic i izolacja pokrzyżowały wiele planów tych mniejszych i tych większych. Znany łowca sumów z teamu Black Cat – Peter Merkel miał zaplanowane wyprawy na południe, jednak musiał je dość drastycznie zrewidować. Ale nie ma tego złego... Zazwyczaj wiosnę i jesień Peter spędzał w Hiszpanii, jednak…

Pomysł na sandacza

Pomysł na sandacza
Dodano: 2020-06-27

Sandacze to wyjątkowi przeciwnicy, więc potrzeba do ich przechytrzenia wyjątkowych przynęt. Savage Gear ma w swoim arsenale sandaczową gumę Fat T-Tail Minnow. Na pierwszy rzut oka może niepozorna, ale w wodzie robi różnicę. Sandacze, choć nie tylko, za nią szaleją, a jeśli jesteście ciekawi większej ilości…

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa
Dodano: 2020-06-26

Ta wędka i ten kołowrotek to potężni zawodnicy wagi ciężkiej. Nie boją się wyczerpującej pracy, gigantycznych przeciążeń i walki z największymi sumami. One właśnie po to powstały. Jeśli więc szukasz naprawdę mocnej wędki sumowej lub kołowrotka, któremu możesz zaufać podczas kontaktu z potworem to ten film jest dla ciebie!

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com