nagłówek h1

Opowieści

Spiningowe przedwiośnie

Coraz dłuższe dni i silniejsze nasłonecznienie powodują stopniowy wzrost temperatury wody. Ryby, jako stworzenia zmiennocieplne, doskonale to odczuwają i rozpoczynają intensywne żerowanie. Część z nas już wyczekuje… spiningowego przedwiośnia!

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kamil? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Pozwalam dryfować mojej przynęcie tak, by ciągle pracowała. Łowię w ten sposób zarówno woblerem, jak i obrotówką. Im słabszy nurt, tym szersze paletki wybieram. Szybciej startują i zachowują swoją pracę podczas wolnego prowadzenia. Czasem wymaga to kilku obrotów korbką kołowrotka, ale robię to tylko wtedy, kiedy muszę, czyli w miejscach o słabym uciągu.

Kiedy nurt zepchnie przynętę pod brzeg, na którym stoję, zaczynam ją powoli prowadzić pod prąd, z częstymi przystankami. Ryby uwielbiają taką zawieszoną w toni, kolebiącą się przynętę. Dłuższa wędka pozwala na świetną kontrolę toru prowadzenia przynęty, jak i zwiększenie dystansu od brzegu. Nie musimy podchodzić pod samo lustro wody, aby podać naszą przynętę. Wystarczy wystawić szczytówkę za nadbrzeżną roślinność.  

Kamil Zaczkiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak powinny wyglądać pudełka z przynętami - kolorystyka, wielkość steru?
  • jak dobrze skomponować zestaw, dobrać odpowiednią wędkę?
  • gdzie się wybrać na spiningowe przedwiośnie?
  • o technice łowienia wczesną wiosną.
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Hol suma 230 cm

Hol suma 230 cm
Dodano: 2019-07-16

Danuta Polak w swoje urodziny złowiła suma o długości 230 cm. Chyba nie ma piękniejszego prezentu dla zagorzałej wędkarski.  Swojego wąsa dorwała na rzece Rodan. Ryba skusiła się na woblera produkcji Józefa Pojedyńca. Zobaczcie ten piękny hol.  

Zestaw na sandacze

Zestaw na sandacze
Dodano: 2019-07-15

Szkółka SavageGear przygotowała film, w którym Wojciech Krzyszczyk podpowiada, jaki i czym łowić sandacze z opadu.   W roli głównej pojawia się wędzisko XLNT3 o długości 213 cm i ciężarze wyrzutu 5-18 g. Jeśli jesteście ciekawi jak pracuje to wędzisko, koniecznie musicie zobaczyć ten materiał.  

M-Shad - tajna broń na drapieżnika

M-Shad - tajna broń na drapieżnika
Dodano: 2019-07-14

M-Shad,to nowość, która w tym roku pojawił się na półkach sklepowych. Michał Jandura z teamu Mikado przyznaje szczerze, że lubi łowić na masywne i duże przynęty, jednak przede wszystkim skupia się na tym, aby modele, które wybiera miały naturalne kolory. Widząc niesłychanie realistyczne kolory…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com