nagłówek h1

Opowieści

Spiningowe przedwiośnie

Coraz dłuższe dni i silniejsze nasłonecznienie powodują stopniowy wzrost temperatury wody. Ryby, jako stworzenia zmiennocieplne, doskonale to odczuwają i rozpoczynają intensywne żerowanie. Część z nas już wyczekuje… spiningowego przedwiośnia!

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Kamil? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Pozwalam dryfować mojej przynęcie tak, by ciągle pracowała. Łowię w ten sposób zarówno woblerem, jak i obrotówką. Im słabszy nurt, tym szersze paletki wybieram. Szybciej startują i zachowują swoją pracę podczas wolnego prowadzenia. Czasem wymaga to kilku obrotów korbką kołowrotka, ale robię to tylko wtedy, kiedy muszę, czyli w miejscach o słabym uciągu.

Kiedy nurt zepchnie przynętę pod brzeg, na którym stoję, zaczynam ją powoli prowadzić pod prąd, z częstymi przystankami. Ryby uwielbiają taką zawieszoną w toni, kolebiącą się przynętę. Dłuższa wędka pozwala na świetną kontrolę toru prowadzenia przynęty, jak i zwiększenie dystansu od brzegu. Nie musimy podchodzić pod samo lustro wody, aby podać naszą przynętę. Wystarczy wystawić szczytówkę za nadbrzeżną roślinność.  

Kamil Zaczkiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak powinny wyglądać pudełka z przynętami - kolorystyka, wielkość steru?
  • jak dobrze skomponować zestaw, dobrać odpowiednią wędkę?
  • gdzie się wybrać na spiningowe przedwiośnie?
  • o technice łowienia wczesną wiosną.
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sandacze z Ebro

Sandacze z Ebro
Dodano: 2019-04-25

W oczekiwaniu na sezon sandaczowy polecamy nowy film, który znajdziecie na kanale Fishing with Ace, a jest relacją z wyprawy nad legendarne Ebro.  Tomasz Lewandowski, znany też jako Ace kilka tygodni temu wybrał się na wyprawę nad legendarną hiszpańską rzekę Ebro. Poniższy film jest dopiero pierwszą częścią, jego…

Yuri vs Goliat

Yuri vs Goliat
Dodano: 2019-04-24

Dzisiaj opuścimy słodkie wody i wraz z Yurim Grisendim zapolujemy na... Goliata. Zapraszamy, bo naprawdę jest ciekawie. Jak już możecie zauważyć na zdjęciu, tym razem Grisendi zamiast na suma to z sukcesem zapolował na „Goliata”.

222 cm sum Piotra Brylinga

222 cm sum Piotra Brylinga
Dodano: 2019-04-24

W aktualnym wydaniu Świata Suma Piotr Bryling opisał swoją wspaniałą przygodę podczas odrzańskich łowów – Dobry przyjaciel sum, taki nosi tytuł ten artykuł, który polecamy Waszej uwadze. Dzisiaj jednak zapraszamy do zobaczenia filmu z tego wypadu.  Jesteście ciekawi całego artykułu, który…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com