nagłówek h1

Poza sezonem

Późnojesienne rapowanie

Nadchodzi piękny czas. Nad wodami robi się cicho, spokojnie i kameralnie. Próżno szukać amatorów opalenizny, spływów kajakowych i głośnych weekendowych imprezowiczów. To czas dla nas, wędkarzy. Nawet tych wielbiących długi sen.  

Dzień jest już krótki i wstaje o wiele później niż w letnich miesiącach. I niech nie zrażą was chłodne, czasem wręcz mroźne poranki, nierzadko zacinający deszcz i przenikliwy wiatr. Wody, pomimo iż pozornie na powierzchni zamierają, tak naprawdę tętnią życiem przygotowujących się do zimy ryb. Pod coraz zimniejszą taflą mieszającej się wody zachodzą istotne dla nas roszady. Drobnica zmienia swoje stanowiska, a za nimi, niczym wilki pilnujące stada owiec, podążają drapieżniki. A my za nimi. Szczególnie optymistycznie nastawiają mnie dni, kiedy relatywnie ciepły, może nawet nieco słoneczny, jesienny dzień, wita mroźny poranek, zapewniający chrzęst butów na sztywnej, oszronionej trawie. Na nasz wędkarski sukces, jak zawsze, musi się złożyć wiele, mniej lub bardziej zależnych od nas, czynników. Pierwszym z nich, który zdecydowanie leży po naszej stronie, jest znalezienie… boleniowych zimowisk.

 

Kamil Zaczkiewicz
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • w jakich miejscach późną jesienią szukać boleni w rzece
  • jakim tempem prowadzić przynętę w zimowym okresie
  • wybrać żyłkę czy plecionkę
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sandacze z Ebro

Sandacze z Ebro
Dodano: 2019-04-25

W oczekiwaniu na sezon sandaczowy polecamy nowy film, który znajdziecie na kanale Fishing with Ace, a jest relacją z wyprawy nad legendarne Ebro.  Tomasz Lewandowski, znany też jako Ace kilka tygodni temu wybrał się na wyprawę nad legendarną hiszpańską rzekę Ebro. Poniższy film jest dopiero pierwszą częścią, jego…

Yuri vs Goliat

Yuri vs Goliat
Dodano: 2019-04-24

Dzisiaj opuścimy słodkie wody i wraz z Yurim Grisendim zapolujemy na... Goliata. Zapraszamy, bo naprawdę jest ciekawie. Jak już możecie zauważyć na zdjęciu, tym razem Grisendi zamiast na suma to z sukcesem zapolował na „Goliata”.

222 cm sum Piotra Brylinga

222 cm sum Piotra Brylinga
Dodano: 2019-04-24

W aktualnym wydaniu Świata Suma Piotr Bryling opisał swoją wspaniałą przygodę podczas odrzańskich łowów – Dobry przyjaciel sum, taki nosi tytuł ten artykuł, który polecamy Waszej uwadze. Dzisiaj jednak zapraszamy do zobaczenia filmu z tego wypadu.  Jesteście ciekawi całego artykułu, który…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com