nagłówek h1

Opowieści

Podróż w nieznane

Zimową porą bardzo tęsknimy za naszym azylem na palach i za wędkarską misją ubraną w ten specyficznie pozytywny włoski klimat. Tegoroczna wyjątkowo chłodna zima skutecznie hamowała sumowy apetyt. Może to paranoja, ale wietrzę w tym szansę, szansę na wielkie wczesnowiosenne żarcie.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Wojtek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Każdy sezon to jak zwykle loteria warunków, do których będziemy się musieli dopasować i którym będziemy musieli sprostać. Trzeba być skupionym, skutecznym, gotowym na stres. Uzależnienie od wyników zabiera luz, trzeba umieć mieć to pod kontrolą, bo inaczej myśli są nie tam, gdzie trzeba. Każdy z sezonów spędzonych nad rzeką Pad rodzi nowe pomysły i wzbogaca nasz osobisty wędkarski świat. Ubiegłego roku nasz start był zdecydowanie opóźniony. Rozpoczęliśmy go dopiero w drugiej połowie marca.

Poranna kawa w bazie, ostatnie pakowanie i grzejemy silnik naszej łodzi, by ruszyć ku przygodzie. Rzeka jest brudna, a na powierzchni płynie duża ilość drzew. Oczy nasze uważnie wypatrują kołków, które w takich warunkach lubią być schowane tuż pod taflą wody. Żartów brak, bo w takich warunkach jest duże ryzyko uszkodzenia stopy silnika czy też rozdarcia przyczepionego z boku łodzi pontonu. Przebijając się przez szerokość rzeki zmierzamy do opaski, bo tam czasami można liczyć na kilkumetrowej szerokości wolny od brudu korytarz. Znajdujemy go i pokonując kilometry rzeki jesteśmy coraz bliżej pierwszego z wytypowanych miejsc.

Wojciech Andrzejak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak Wojtek rozpoczął zeszłoroczny sezon?
  • jakie miejsca na Padzie sprawdziły się wczesną wiosną?
  • z jakim efektem wyholował „Big Mamę”?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Hol suma 230 cm

Hol suma 230 cm
Dodano: 2019-07-16

Danuta Polak w swoje urodziny złowiła suma o długości 230 cm. Chyba nie ma piękniejszego prezentu dla zagorzałej wędkarski.  Swojego wąsa dorwała na rzece Rodan. Ryba skusiła się na woblera produkcji Józefa Pojedyńca. Zobaczcie ten piękny hol.  

Zestaw na sandacze

Zestaw na sandacze
Dodano: 2019-07-15

Szkółka SavageGear przygotowała film, w którym Wojciech Krzyszczyk podpowiada, jaki i czym łowić sandacze z opadu.   W roli głównej pojawia się wędzisko XLNT3 o długości 213 cm i ciężarze wyrzutu 5-18 g. Jeśli jesteście ciekawi jak pracuje to wędzisko, koniecznie musicie zobaczyć ten materiał.  

M-Shad - tajna broń na drapieżnika

M-Shad - tajna broń na drapieżnika
Dodano: 2019-07-14

M-Shad,to nowość, która w tym roku pojawił się na półkach sklepowych. Michał Jandura z teamu Mikado przyznaje szczerze, że lubi łowić na masywne i duże przynęty, jednak przede wszystkim skupia się na tym, aby modele, które wybiera miały naturalne kolory. Widząc niesłychanie realistyczne kolory…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com