nagłówek h1

Opowieści

Podróż w nieznane

Zimową porą bardzo tęsknimy za naszym azylem na palach i za wędkarską misją ubraną w ten specyficznie pozytywny włoski klimat. Tegoroczna wyjątkowo chłodna zima skutecznie hamowała sumowy apetyt. Może to paranoja, ale wietrzę w tym szansę, szansę na wielkie wczesnowiosenne żarcie.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Wojtek? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 2/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Fragment artykułu:
Każdy sezon to jak zwykle loteria warunków, do których będziemy się musieli dopasować i którym będziemy musieli sprostać. Trzeba być skupionym, skutecznym, gotowym na stres. Uzależnienie od wyników zabiera luz, trzeba umieć mieć to pod kontrolą, bo inaczej myśli są nie tam, gdzie trzeba. Każdy z sezonów spędzonych nad rzeką Pad rodzi nowe pomysły i wzbogaca nasz osobisty wędkarski świat. Ubiegłego roku nasz start był zdecydowanie opóźniony. Rozpoczęliśmy go dopiero w drugiej połowie marca.

Poranna kawa w bazie, ostatnie pakowanie i grzejemy silnik naszej łodzi, by ruszyć ku przygodzie. Rzeka jest brudna, a na powierzchni płynie duża ilość drzew. Oczy nasze uważnie wypatrują kołków, które w takich warunkach lubią być schowane tuż pod taflą wody. Żartów brak, bo w takich warunkach jest duże ryzyko uszkodzenia stopy silnika czy też rozdarcia przyczepionego z boku łodzi pontonu. Przebijając się przez szerokość rzeki zmierzamy do opaski, bo tam czasami można liczyć na kilkumetrowej szerokości wolny od brudu korytarz. Znajdujemy go i pokonując kilometry rzeki jesteśmy coraz bliżej pierwszego z wytypowanych miejsc.

Wojciech Andrzejak
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • jak Wojtek rozpoczął zeszłoroczny sezon?
  • jakie miejsca na Padzie sprawdziły się wczesną wiosną?
  • z jakim efektem wyholował „Big Mamę”?
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Sandacze z Ebro

Sandacze z Ebro
Dodano: 2019-04-25

W oczekiwaniu na sezon sandaczowy polecamy nowy film, który znajdziecie na kanale Fishing with Ace, a jest relacją z wyprawy nad legendarne Ebro.  Tomasz Lewandowski, znany też jako Ace kilka tygodni temu wybrał się na wyprawę nad legendarną hiszpańską rzekę Ebro. Poniższy film jest dopiero pierwszą częścią, jego…

Yuri vs Goliat

Yuri vs Goliat
Dodano: 2019-04-24

Dzisiaj opuścimy słodkie wody i wraz z Yurim Grisendim zapolujemy na... Goliata. Zapraszamy, bo naprawdę jest ciekawie. Jak już możecie zauważyć na zdjęciu, tym razem Grisendi zamiast na suma to z sukcesem zapolował na „Goliata”.

222 cm sum Piotra Brylinga

222 cm sum Piotra Brylinga
Dodano: 2019-04-24

W aktualnym wydaniu Świata Suma Piotr Bryling opisał swoją wspaniałą przygodę podczas odrzańskich łowów – Dobry przyjaciel sum, taki nosi tytuł ten artykuł, który polecamy Waszej uwadze. Dzisiaj jednak zapraszamy do zobaczenia filmu z tego wypadu.  Jesteście ciekawi całego artykułu, który…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com