nagłówek h1

Opowieści

Pierwszy zestaw sumowy

Ile musi się namęczyć osoba która zaczyna swoją przygodę z wędkarstwem sumowym wie tylko ten, kto tego doświadczył na własnej skórze. W tym artykule chciałbym podzielić się z osobami początkującymi kilkoma swoimi doświadczeniami. Doświadczeniami, które przekazuje nowicjusz, a nie ekspert.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Michał? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 3/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Każdy z nas dysponuje mniejszym lub większym budżetem na wędkarskie wydatki. Nie znaczy to, że Ci którzy mają okrojony budżet od razu muszą rezygnować ze swojej pasji. Mój pierwszy budżet na sumowy ekwipunek wynosił max 500 zł. W tym artykule przedstawię Wam parę propozycji budżetowych do łowienia stacjonarnego, które sam jako laik wybrałem i z których na koniec ubiegłego sezonu byłem bardzo dumny. Skupię się głównie na najważniejszych rzeczach jak wędka i kołowrotek, na których można zaoszczędzić naprawdę spore pieniądze. Tak jak pewnie część z Was, jestem początkującym łowcą sumów. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, ale swoje już wiem. W wędkarstwie sumowym obowiązuje jedna zasada: twój zestaw jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniowo. O co tak naprawdę chodzi? O to, że na początku naszej przygody nie potrzebujemy wędki za 1000 zł i kołowrotka za 2000 zł. Na start wystarczy nam wędka za 100-200 zł i kołowrotek za podobne pieniądze. Oszczędźcie pieniądze na wędce i kołowrotku, a nie na drobnych rzeczach. Oszczędzone 20-30 zł na drobiazgach, w finalnym rozrachunku, prędzej Was oddali od zamierzonego efektu końcowego niż do niego przybliży. Skąd to wiem? Z praktyki, bo dzięki ciężkiej pracy mogę się poszczycić rekordem życiowym 207 cm, którego i Wam życzę.

Michał Ludwiński
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak rozpocząć sumowe łowy z ograniczonym budżetem
  • Na co kłaść nacisk na początku
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Wiosenne zdobycze Petera Merkela

Wiosenne zdobycze Petera Merkela
Dodano: 2020-06-28

Zamknięcie granic i izolacja pokrzyżowały wiele planów tych mniejszych i tych większych. Znany łowca sumów z teamu Black Cat – Peter Merkel miał zaplanowane wyprawy na południe, jednak musiał je dość drastycznie zrewidować. Ale nie ma tego złego... Zazwyczaj wiosnę i jesień Peter spędzał w Hiszpanii, jednak…

Pomysł na sandacza

Pomysł na sandacza
Dodano: 2020-06-27

Sandacze to wyjątkowi przeciwnicy, więc potrzeba do ich przechytrzenia wyjątkowych przynęt. Savage Gear ma w swoim arsenale sandaczową gumę Fat T-Tail Minnow. Na pierwszy rzut oka może niepozorna, ale w wodzie robi różnicę. Sandacze, choć nie tylko, za nią szaleją, a jeśli jesteście ciekawi większej ilości…

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa
Dodano: 2020-06-26

Ta wędka i ten kołowrotek to potężni zawodnicy wagi ciężkiej. Nie boją się wyczerpującej pracy, gigantycznych przeciążeń i walki z największymi sumami. One właśnie po to powstały. Jeśli więc szukasz naprawdę mocnej wędki sumowej lub kołowrotka, któremu możesz zaufać podczas kontaktu z potworem to ten film jest dla ciebie!

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com