nagłówek h1

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Piotr? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma i Spinningu 3/2020, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.

Sumy żyją tylko w głębokiej wodzie
Jest to stwierdzenie, z którym spotykam się najczęściej nad wodą u wędkarzy czy mediach społecznościowych. Wielu z nich żyje dalej w przekonaniu że sumy żyją tylko na dużej głębokości, a w zasadzie im głębiej tym lepiej. Niestety jest to kardynalny błąd. Oczywiście sumy lubią zróżnicowaną głębokość, ale to tyczy się tylko tego, że szukają tam swoich ostoi. Najlepszym przykładem będzie pytanie. Co jeśli łowimy w rzece, w której średnia głębokość nie przekracza 2 m głębokości. Czy też sumy tam żyją tylko na dużej głębokości? Oczywiście, że nie. Trzeba pamiętać o jednej istotnej rzeczy. Sum prócz tego, że jest na szczycie łańcucha pokarmowego i w swoim środowisku jest uznawany za króla, również potrzebuje czuć się bezpiecznie oraz być w bliskim sąsiedztwie pożywienia. A kierując się tymi dwoma zasadami, wybór głębokiej wody nijak się ma do rzeczywistości. Dlatego sumów należy szukać niemal wszędzie, a nie skupiać swoją uwagę tylko na wodzie głębokiej.

Piotr Boufał
Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Z artykułu dowiesz się:

  • Jak oddzielić sumowe mity od faktów
Cały artykuł przeczytasz w tym numerze czasopisma Świat Suma.

Aktualności

Wiosenne zdobycze Petera Merkela

Wiosenne zdobycze Petera Merkela
Dodano: 2020-06-28

Zamknięcie granic i izolacja pokrzyżowały wiele planów tych mniejszych i tych większych. Znany łowca sumów z teamu Black Cat – Peter Merkel miał zaplanowane wyprawy na południe, jednak musiał je dość drastycznie zrewidować. Ale nie ma tego złego... Zazwyczaj wiosnę i jesień Peter spędzał w Hiszpanii, jednak…

Pomysł na sandacza

Pomysł na sandacza
Dodano: 2020-06-27

Sandacze to wyjątkowi przeciwnicy, więc potrzeba do ich przechytrzenia wyjątkowych przynęt. Savage Gear ma w swoim arsenale sandaczową gumę Fat T-Tail Minnow. Na pierwszy rzut oka może niepozorna, ale w wodzie robi różnicę. Sandacze, choć nie tylko, za nią szaleją, a jeśli jesteście ciekawi większej ilości…

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa

Wędka i kołowrotek Uni Cat Knock Out - recenzja filmowa
Dodano: 2020-06-26

Ta wędka i ten kołowrotek to potężni zawodnicy wagi ciężkiej. Nie boją się wyczerpującej pracy, gigantycznych przeciążeń i walki z największymi sumami. One właśnie po to powstały. Jeśli więc szukasz naprawdę mocnej wędki sumowej lub kołowrotka, któremu możesz zaufać podczas kontaktu z potworem to ten film jest dla ciebie!

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com