nagłówek h1

Świat Suma & Spinningu 6/2019

Artykuły w tym wydaniu

Życie wśród sumów

Wywiad

Życie wśród sumów

Rozmowa z Józefem Pojedyńcem, przewodnikiem wędkarskim i twórcą sumowych woblerów. Józef jest wspaniałym sumiarzem oraz twórcą cenionych w sumowych kręgach woblerów. Na naszym polskim podwórku jego nazwisko kojarzy chyba każdy sumiarz.

Karolina Błaszczak

Szwecja - mekka drapieżnika

Opowieści

Szwecja - mekka drapieżnika

Szwecja - piękny, zielony i jeszcze trochę dziki kraj, do którego codziennie zmierzają rzesze wędkarzy z całej Europy. To fenomenem na mapie większości europejskich krajów pod względem ilości jezior i wód przybrzeżnych, gdzie można z powodzeniem uganiać się za drapieżnikami.

Wojciech Szary

Odrzański sen

Opowieści

Odrzański sen

Są takie chwile w życiu każdego wędkarza, które pamięta do końca swego życia. Często takie momenty są poprzedzone jakimś dodatkowym zamysłem, wędkarską intuicją, czymś, co w głębi serducha mówi mu, że dzisiejszy wypad będzie ponadczasowy.

Piotr Boufał

Jesienny vertical

Opowieści

Jesienny vertical

Jesień to piękna pora roku, kiedy brzegi rzek i jezior pustoszeją. Zimny wiatr i deszcz nie zachęcają do łowienia ryb. Zostają ci, których pasja prowadzi tylko i zawsze w to jedno miejsce. To nie czas dla weekendowych wędkarzy, to czas na ciężki vertical!

Piotr Bryling

Dzień w wędkarskim raju

Opowieści

Dzień w wędkarskim raju

Jestem Karolina Ratajczak. Mieszkam w małej miejscowości pod Poznaniem. Większość wolnego czasu spędzam na łonie natury z wędką w dłoni. Na początku swojej przygody łowiłam na spławik, jednak po złowieniu pierwszego okonia zakochałam się w spinningu i pasiastych drapieżnikach.

Karolina Ratajczak

Kwocz, a znajdziesz!

Opowieści

Kwocz, a znajdziesz!

Kwokowanie jest bez wątpienia jednym z najbardziej ekscytujących sposobów łowienia sumów. Potężne sylwetki wychodzących ryb na echosondzie, zachęconych dźwiękiem kwoka to wystarczający dowód.

Michael Koch, Jakub Dłubak

Czas ołowianej wody

Opowieści

Czas ołowianej wody

Ostatnie dni roku wielu wędkarzy spędza bezczynnie. Ale ja, kiedy pomyślę, że na następne sandaczowe łowy będę musiał poczekać aż pół roku ruszam nad wodę. Wodę szarą o tej porze, toczącą się ciężko niczym płynny ołów.

Kamil Zaczkiewicz

Manyfik Fishing Champion

Opowieści

Manyfik Fishing Champion

Zarówno życie, jak i wędkarstwo, to sztuka dokonywania wyborów. Tych dobrych jak i tych złych, dzięki którym wyciągamy wnioski i zdobywamy doświadczenie. Na sukces znacząco wpływa również intuicja, szczęście oraz po prostu przypadek.

Piotr Piasecki

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com