nagłówek h1

Jesienny sum z rzeki Pad

Autor: redakcja

Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Nad Pad ruszyliśmy z moim kumplem Marcinem 20 października. Legendarna włoska rzeka potrafi dać w kość, nierzadko z nieba lał deszcz czy hulały potężne burze ale jedna nocka nad Fiume Po potrafi wynagrodzić wszystkie trudy. Podczas jednej z nocy Marcin łapie silną włoską torpedę 213 cm. Ten wąsaty kolega strzelił w podwodny spławik z cefalem postawiony niedaleko kamienistej rafki. Atomowe branie dało mega zastrzyk adrenaliny, hol w środku nocy potężnej ryby to jest to! W czasie zasiadki codziennie zmienialiśmy miejscówki, co niestety było czasochłonne.

Byliśmy tylko w dwójkę więc ciężko było wygospodarować czas na aktywne łowienie w dryfie. Jednego dnia udało się wypłynąć na trolling i Marcin łowi piękne 155 cm. Jest jeszcze jeden strzał ale niestety po kilku sekundach rybsko wypluwa woblera... Jedną nockę postanowiliśmy odpuścić i zrezygnować ze stacjonarki aby spróbować poszukać sumów w vertikalu. Godzina 23.30 i BUMMM! Po kilkunastominutowym holu, grubasek 180 cm melduje się na pokładzie. Po tygodniu nad Padem jesteśmy zmęczeni ale szczęśliwi. W tym czasie złowiliśmy łącznie 5 sumów z czego dwa grubo powyżej 2 metrów. Dwie ekipy austriaków szczerze gratulowali bo w tym czasie złowili tylko jednego "picollo".

Wyprawa dała mi nową życiówkę w postaci tłuściocha 232 cm, jest to największa ryba podczas włoskiej zasiadki.

 

Zobacz inne filmy

Zawody BlackCat Extreme 2016

Zawody BlackCat Extreme 2016

Autor: redakcja

Zawody odbyły się 2-3 lipca 2016 w miejscowości Uraz na rzece Odrze. Sponsorem zawodów była firma Black Cat.

Nowości MadCat na sezon 2017

Nowości MadCat na sezon 2017

Autor: redakcja

Pod koniec ubiegłego roku gościliśmy na pokazach firmy MadCat. Zobaczcie jakie nowości są obecnie w sprzedaży. Prezentuje Piotr Boufal.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Autor: redakcja

Nowość na rok 2017 od firmy Blac Cat. Film znakomicie przedstawia najdrobniejsze szczegóły nowego wędziska WILD CAT. Jak twierdzi producent, kije zostały zaprojektowane do wszystkich typów metod stacjonarych. Ich uniwersalna długość pozwala na holowanie zarówno z dalekich odległości jak i jednostki…

Pełnometrażowy klasyk od sumiarzy z Czech

Pełnometrażowy klasyk od sumiarzy z Czech

Autor: redakcja

Od tego filmu swoją przygodę zaczęło naprawdę wielu sumiarzy. Chociaż film jest w języku Czeskim bez problemu się w nim odnajdziemy. Ukazany piękny obraz Włoskiej rzeki Pad, oraz ponad 100 kg sumy - to tylko cześć atrakcji, które nas czekają podczas seansu.  

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com