nagłówek h1

Szymon Gołba i zaporówkowe 185cm

2017-04-26 | Autor: red_PB

Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Jednym z moich ulubionych łowisk sumowych jest duża zaporówka położona niedaleko Polskiej granicy na terenie Słowacji. Odwiedzam ją w każdej wolnej chwili. Najczęściej są to kilkudniowe zasiadki, ale tym razem wybrałem się na kilku godzinne aktywne łowienie. Z racji tego, że już znam zbiornik i jego ukształtowanie dna postanowiłem szybko "obłowić" znane mi miejsca, w których już kiedyś łowiłem sumy. Na miejsce dojechałem po południu i zabrałem się za szybkie przygotowanie łodzi i całego sprzętu. Gdy tylko dotarłem do pierwszego obiecującego miejsca uzbroiłem jeden zestaw, a konkretnie główka fireball 200g zestaw skonstruowany przy użyciu plecionki głównej Berkeley Whiplash, a jako materiału przyponowego użyłem MADCAT Power Leader. Kotwica oczywiście Owner ST66. Jako przynętę jak zwykle służyły mi leszcze. Drugi zestaw jaki zabrałem ze sobą to standardowo i obowiązkowo u mnie przy łowieniu aktywnym Clonk Teaser. Tak uzbrojony zacząłem obławiac dołki i blaty, na których miałem zaznaczone na gps różne podwodne zawady. Tego dnia sumy były niezbyt aktywne, sporo wyjść do przynęty ale bardzo mało brań. Teaser jak zwykle zrobił robotę, co pozwoliło na złowienie kilku ryb niestety były to bardzo małe "wąsy". Oczywiście czasem nawet takie ryby cieszą ale odczuwałem niedosyt.

Wieczorem postanowiłem spróbować łowić na blacie o bardzo dużej powierzchni z dużą ilością drobnicy nieopodal mojego ulubionego miejsca. Po jakimś czasie delikatna fala przesunęła moją łódź właśnie do tego miejsca. Jest to stare koryto rzeki. Gdy tylko zobaczyłem, że jestem na jego skraju kilka razy użyłem "pukadła" i momentalnie zauważyłem na ekranie echosondy, że mam jakiegoś słuchacza kilka metrów pod łodzią. W ruch poszedł zestaw z leszczem! Starałem się jakoś sprowokować rybę do brania, ale gdy już miał być strzał ryba jakby odpuszczała i opadała na dno po kilku takich podejściach lekko mówiąc byłem zdenerwowany bo z każdą minutą byłem dłużej na wodzie, a założenie mojego wypadu było takie, że łowię kilka godzin i wracam do domu. Jak się potem okazało - tej jednej rybie już poświęcam 30min! I bawimy się dalej... Różne kombinacje itd, a tu dalej podchodzi do przynęty i znów odpływa. Gdy przestałem używać pukadła, ryba natychmiast uciekła z ekranu echosondy. Opuściłem więc przynętę do dna i zacząłem powoli podnosić ją do góry. Wtedy momentalnie wystrzelił jak z procy! Zobaczyłem konkretny łuk na ekranie już dobrze mi znanej ryby. Szybko zbliżał się do przynęty i strzał! W końcu! Reszta to już standardowo szybki siłowy hol i po kilku chwilach ryba jest w mojej łodzi. Ten sum może i nie jest specjalnie okazały, ale to jedna z ryb z którą bawiłem się ponad 30min.

Warto czasami nie odpuszczać i być wytrwałym w swoim założeniu. Mam nadzieję, że i w tym sezonie będę miał takie przygody. Zastrzyk adrenaliny nieziemski ! To dlatego właśnie uwielbiam łowić metodami aktywnymi i kocham duże zaporówki, które często potrafią obdarować znakomitymi rybami!

 

Sprzęt :

Wędzisko : Fin-Nor Vertical

Kołowrotek : Penn Slammer 560

Plecionka : Berkley Whiplash

 

Pozdrawiam,

Szymon Gołba

Blogi użytkownika red_PB

Polecane filmy

Zawody BlackCat Extreme 2016

Zawody BlackCat Extreme 2016

Autor: redakcja

Zawody odbyły się 2-3 lipca 2016 w miejscowości Uraz na rzece Odrze. Sponsorem zawodów była firma Black Cat.

Nowości MadCat na sezon 2017

Nowości MadCat na sezon 2017

Autor: redakcja

Pod koniec ubiegłego roku gościliśmy na pokazach firmy MadCat. Zobaczcie jakie nowości są obecnie w sprzedaży. Prezentuje Piotr Boufal.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Autor: redakcja

Nowość na rok 2017 od firmy Blac Cat. Film znakomicie przedstawia najdrobniejsze szczegóły nowego wędziska WILD CAT. Jak twierdzi producent, kije zostały zaprojektowane do wszystkich typów metod stacjonarych. Ich uniwersalna długość pozwala na holowanie zarówno z dalekich odległości jak i jednostki…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com