nagłówek h1

Michał Dziarski i opaskowy wąs

2017-05-26 | Autor: red_PB

Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Nie była to może wymarzona ryba, ale jak na warunki panujące nad wodą cieszył. Wspólnie z kolegą Piotrem oraz Bartkiem wybraliśmy się nad Odrę w okolice Głogowa. Pogoda nas nie rozpieszczała jak na lipcową porę. Padało, wiało i ogólnie nie było przyjemnie. Obławialiśmy metodą dryfu opaski oraz legendarne i wszechobecne główki. Po pierwszych napłynięciach zameldowało się kilka niewielkich rybek - ale nie po nie tutaj przyjechaliśmy. Płynąć w dół rzeki Piotrek zauważył niewielką opaskę, a raczej kamienny brzeg przerwany przez dużą wodę. Mini opaska znajdywała się miedzy dwoma, małymi główkami. Ma gość nosa do miejscówek. Po napłynięciu woda pokazała zaledwie 3m głębokości. 

Miejsce pod względem klimatu było cudowne. Pierwsze napłynięcie Piotrka między badylami w wodzie i cisza. Powiedział, że jest przekonany i da sobie rękę uciąć, że siedzi tu jakiś wąsacz. Opłynął więc miejsce inną trasą w bardzo bliskim sąsiedztwie zawad. W pewnej chwili mój kij, na którym był spory pęk rosówek ugiął się delikatnie. Z początku myślałem, że siedzę w drzewie, ale wędzisko tąpnęło. Zaciałem i poczułem spory opór. Walka była piękna! Rybę musiałem odciągać od drzewa i przerwanej opaski. Po około 5 minutach rybka siedziała już w ponotnie.

Tego dnia dołowiliśmy jeszcze kilka niewielkich rybek do 120cm, a Piotrek zakończył dzień 170tką. 

Pozdrawiam całą redakcję Świata Suma,

Michał Dziarski

Blogi użytkownika red_PB

Polecane filmy

Zawody BlackCat Extreme 2016

Zawody BlackCat Extreme 2016

Autor: redakcja

Zawody odbyły się 2-3 lipca 2016 w miejscowości Uraz na rzece Odrze. Sponsorem zawodów była firma Black Cat.

Nowości MadCat na sezon 2017

Nowości MadCat na sezon 2017

Autor: redakcja

Pod koniec ubiegłego roku gościliśmy na pokazach firmy MadCat. Zobaczcie jakie nowości są obecnie w sprzedaży. Prezentuje Piotr Boufal.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Autor: redakcja

Nowość na rok 2017 od firmy Blac Cat. Film znakomicie przedstawia najdrobniejsze szczegóły nowego wędziska WILD CAT. Jak twierdzi producent, kije zostały zaprojektowane do wszystkich typów metod stacjonarych. Ich uniwersalna długość pozwala na holowanie zarówno z dalekich odległości jak i jednostki…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com