nagłówek h1

Maciej Hertzman - Catfish Odra Team

2017-07-23 | Autor: red_PB

Ocena: 0,0 | Ilość ocen: 0 | Zaloguj się aby oceniać!

Duża nizinna rzeka Odra skrywa w swoim biegu wiele gatunków pięknych ryb. Królem tej wody zdecydowanie jest sum europejski bo o nim tutaj mowa. Mija pierwsza połowa lipca, sezon co prawda dopiero się rozpoczął a na koncie odnotowałem już kilka fajnych wąsali. Minionego weekendu postanowiłem wybrać się z Lukasz Acid na wspólny nocny wypad sumowy. 

Wieczór zapowiada się świetnie. Po złowieniu żywca, następuje montowanie zestawów na tafli. Wiaterek ustał w powietrzu cisza, nastał czas oczekiwania na pierwsze branie. Długo nie czekamy, sygnalizator daje znać - dzieje się... Pierwsze branie niestety puste. Gruby łakomczuch kradnie mi żywca. Ciśnienie krwi w momencie pobrania przynęty uderza w tętnice - to jest to ! Po około 15 min. następuje branie nr dwa. Kotwica zapina się w paszczy, wędzisko pięknie ugina a z kołowrotka wyjeżdżają metry linki. Następuje hol siłowy, ryba pięknie muruje do dna bijąc ogonem w linkę. Po chwili naszym oczom ukazuje się piękna morda, choć przez wielu uznawana za obrzydliwą. Na macie ląduje pierwszy sum tego wieczoru 162 cm 30 kg. Po ogarnięciu sytuacji następuje szybka wywózka kolejnego zestawu tym razem na stół wyjeżdża krąp ponad 20 cm. W tym momencie brakuje nam już przynęt lecz 3 zestawy tańczą na wodzie kusząc podwodne potwory. Tuż przed północą krąpia zdejmuje metrowy maluch, notujemy drugiego sumka tej zasiadki. Do rana zostaliśmy o 1 kiju Łukasza aż do godziny 6, gdy po złowieniu klenia natychmiast montuję go po drugiej stronie rzeki. Słońce jest coraz wyżej, zapowiada się upalny dzień, nagle rozlega się dźwięk sygnału - jest akcja ! Wędzisko gnie się ku dołowi, emocje na stanowisku rosną, odpuścił...Przynęta dryfuje na powierzchni momentami dając oznaki życia, czekamy na rozwój sytuacji.

Po chwili mamy okazję ujrzeć widowiskowe i agresywne branie, sum zgarnia rybę z powierzchni siejąc w wodzie niezły zamęt. Ponownie wędka zmierza mu dołowi aby za chwilę odstrzelić do tyłu - pękło, siedzi ! Po 5 minutach holu już wiem, że przyszło mi zmierzyć się z pięknym okazem, wąsacz jak go nazywamy robi dobrą robotę. Sumy w tym okresie są bardzo energicznie i silne uzupełniając straty energii po odbytym tarle. Bysior spływa z nurtem aż miło popatrzeć, wyciągając zapasy linki. Łukasz przygotowuje matę celem lądowania na niej zdobyczy. Wychodzi do powierzchni przewijając się na fali. Jest wymarzona DWÓJKA ! Krzyczę do kumpla. Nabrzeże w miejscu połowu nie było łatwe, stromo opadajacy brzeg rzeki utrudnia nam wyjęcie tak pięknego kloca, jednak udaje się. Miara wskazuje 194 cm po czym ważymy 44 kg żywej masy, zabrakło kilka cm do wymarzonej DWÓJKI. Pięknie ! Przybijamy sobie piątkę dziękując za wytrwałość oraz ustanowienie mojego dotychczasowego 41 kg rekordu z 2015 roku. Gatunek ten osiąga w naszych wodach imponujące rozmiary a wędkarze po kontakcie z tak pięknymi okazami rozpamiętują jeszcze długo emocjonujące konfrontacje, odjazdy na środek rzeki, kopnięcia w kij i wylany pot podczas holowania. Tej wyprawy padły trzy rekordy, mianowicie wąsaty 194 cm i 44 kg, trzy wyholowane sztuki co daje niezły wynik oraz przyłów jakim okazała się brzana mierząca 60 cm. Tak udanego wypadu życzę wszystkim miłośnikom wędkarstwa nie tylko sumowego Do zobaczenia nad wodą !

Z pozdrowieniami dla całego team-u CATFISH ODRA TEAM Maciej Hertzman, Robert Tomanik, Paweł Działo Działoszek, Lukasz Acid

Blogi użytkownika red_PB

Polecane filmy

Zawody BlackCat Extreme 2016

Zawody BlackCat Extreme 2016

Autor: redakcja

Zawody odbyły się 2-3 lipca 2016 w miejscowości Uraz na rzece Odrze. Sponsorem zawodów była firma Black Cat.

Nowości MadCat na sezon 2017

Nowości MadCat na sezon 2017

Autor: redakcja

Pod koniec ubiegłego roku gościliśmy na pokazach firmy MadCat. Zobaczcie jakie nowości są obecnie w sprzedaży. Prezentuje Piotr Boufal.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Wędziska na "dzikie koty" Black Cat Wild Cat.

Autor: redakcja

Nowość na rok 2017 od firmy Blac Cat. Film znakomicie przedstawia najdrobniejsze szczegóły nowego wędziska WILD CAT. Jak twierdzi producent, kije zostały zaprojektowane do wszystkich typów metod stacjonarych. Ich uniwersalna długość pozwala na holowanie zarówno z dalekich odległości jak i jednostki…

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com