nagłówek h1

World Street Fishing

W dobie ciągłego rozwoju miast mamy coraz mniej dzikich terenów do szybkiego spiningowania. Jednak nie tylko wędkarze zmieniają swoje nawyki, również ryby przystosowały się do życia w miejskich odcinkach rzek i kanałach.

Dodano: 2019-10-09

Wędkarstwo miejskie zyskuje ogromną popularność, nie dziwi więc że rozgrywane są też najróżniejszej rangi zawody tego typu. 26 października odbędą się dwa wydarzenia z cyklu World Street Fishing 2019. Jedne zawody w Hamburgu, drugie w holenderskim Helleboetsluis. Z obu zawodów będzie prowadzona transmisja na żywo, urozmaicona wywiadami z ekspertami, producentami sprzętu i zawodnikami. Na listach startowych przewija się kilka polskich nazwisk. Ciekawe jak spiszą się nasi rodacy?

Czytaj również: Gdy temperatura wody spada

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com