nagłówek h1

Wiosenne zdobycze Petera Merkela

Zamknięcie granic i izolacja pokrzyżowały wiele planów tych mniejszych i tych większych. Znany łowca sumów z teamu Black Cat – Peter Merkel miał zaplanowane wyprawy na południe, jednak musiał je dość drastycznie zrewidować. Ale nie ma tego złego...

Dodano: 2020-06-28

Zazwyczaj wiosnę i jesień Peter spędzał w Hiszpanii, jednak przez zamknięte granice został na własnym podwórku. Dzięki temu mógł skupić się na największej niemieckiej rzece jaką jest Ren. A potrafi ona obdarzyć przepięknym okazem.

Peter wiedział gdzie szukać sumów. Wiosną te wielkie przebywają na płyciznach, miejscach zarośniętych i pełnych podwodnych przeszkód. Peter i jego kolega Patrick Haas spotkali się by omówić strategię i ruszyli nad wodę. Cztery wędki Wild Catz Beast wyposażone w akcesoria Black Cata powędrowały do wody. Łowili wyszukując sumy „na oko” dzięki okularom polaryzacyjnym. Taki sumowy stalking to nic nowego, wręcz jedna z najstarszych metod wędkarstwa sportowego. A w niektórych porach roku niezwykle skuteczna. Świadczą o tym te dwie potężne lokomotywy: 2,38 i 2,33 m! Gratulujemy!

Czytaj również: Pomysł na sandacza

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com