nagłówek h1

Wiosenne zdobycze Petera Merkela

Zamknięcie granic i izolacja pokrzyżowały wiele planów tych mniejszych i tych większych. Znany łowca sumów z teamu Black Cat – Peter Merkel miał zaplanowane wyprawy na południe, jednak musiał je dość drastycznie zrewidować. Ale nie ma tego złego...

Dodano: 2020-06-28

Zazwyczaj wiosnę i jesień Peter spędzał w Hiszpanii, jednak przez zamknięte granice został na własnym podwórku. Dzięki temu mógł skupić się na największej niemieckiej rzece jaką jest Ren. A potrafi ona obdarzyć przepięknym okazem.

Peter wiedział gdzie szukać sumów. Wiosną te wielkie przebywają na płyciznach, miejscach zarośniętych i pełnych podwodnych przeszkód. Peter i jego kolega Patrick Haas spotkali się by omówić strategię i ruszyli nad wodę. Cztery wędki Wild Catz Beast wyposażone w akcesoria Black Cata powędrowały do wody. Łowili wyszukując sumy „na oko” dzięki okularom polaryzacyjnym. Taki sumowy stalking to nic nowego, wręcz jedna z najstarszych metod wędkarstwa sportowego. A w niektórych porach roku niezwykle skuteczna. Świadczą o tym te dwie potężne lokomotywy: 2,38 i 2,33 m! Gratulujemy!

Czytaj również: Pomysł na sandacza

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com