nagłówek h1

Wejście do sumowego świata z przytupem

Radek Rzeszutek od roku zagłębia intensywnie wiedzę w tematyce sumów w Internecie. Wiele pomogły mu filmy instruktażowe naszego redakcyjnego kolegi Piotra Boufala, z których nauczył się wiązania zestawów i typowania miejscówek. Przyszedł w końcu czas na praktykę. Odwiedzał rzekę Bug i Narew jednak wyjazdy kończyły się brakiem ryby.

Dodano: 2019-09-19

Wszystko zmieniło się, kiedy wyruszył na Wisłę. Gdy wywiózł zestawy coś nie dawało mu spokoju uznał, że jako początkujący sumiarz coś pewnie zrobił nie tak. Postanowił więc o godzinie 19 wywieźć ponownie przerobiony zestaw. Zaraz po zmierzchu zaczęło się to, o czym marzył Radek… Branie! Do tematu podszedł na spokojnie i rozpoczął hol. Wąsaty odjeżdżał w każdą stronę jednak po 15 minutach siłowej walki udało się. Ryba miała dokładnie 226 cm. Takiego początku w sumowym świecie niejeden wędkarz może pozazdrości Radkowi. Już na starcie postawił sobie wysoką poprzeczkę a my możemy tylko życzyć pobicia rekordu i pogratulować pięknej życiówki.  

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com