nagłówek h1

Vertikalny potwór

Black Cat Team dał ostro do pieca. Przeczytajcie, krótki komentarz odnośnie ostatniego połowu olbrzyma z Padu. Łowcą jest Benjamin Gründer, a ryba miała grubo ponad 250cm!

Dodano: 2017-02-28

To było długo planowany wyjazd ze Stefanem. Chciałem zacząć łowić sumy Verticalnie, a Stefan to znakomity nauczyciel. I tak też się stało. W obozie spaliśmy, a wędkowaliśmy tylko w dzień. Po raz kolejny życie udowodniło, że nie zawsze klasyczne miejsca dają ryby. Istnieje jednak technologia Garmina Panoptix. To ona nam pozwoliła namierzyć dziennie ostoje ryb. Dzięki temu udało się namierzyć cztery potężne ryby. Z pierwszego napływu staraliśmy się przechytrzyć olbrzyma w różnych sposób. Niestety, podgryzał i zaraz odpuszczał - tak jakby wiedział co go czeka, sprytna, stara ryba. Następnego dnia Stefan obiecał mi przedstawić wielką rybę na brzegu, zanim wróci do swojego królestwa. Pech od samego początku chciał, że nie widzieliśmy żadnych ryb. Postanowiłem ustawić dryf idąc po śladach wczorajszych zapisów z GPS. UDAŁO SIĘ! Atak przy pierwszym ruchu wędziska, ledwo wszedł w stożek echosondy. V-Twis wygięty do granic możliwości - ostatkami sił udało się wygolować tego olbrzyma. Waga wskazała 109kg! To był wspaniale spędzony tydzień nad rzeką Pad.

Pozdrawiam, Benjamin Gründer

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com