nagłówek h1

Szczupak 125cm z lubelskiego Nielisza

Nielisz jest bardzo popularnym zaporowym zbiornikiem obleganym przez wędkarzy. Jednak rozmiaru szczupaka, którego złowił pierwszego czerwca Radosław Gromadzki nikt się chyba nie spodziewał. Ryba miała dokładnie 125cm!  

Dodano: 2019-06-08

Tygodnikzamojski.pl w rozmowie z łowcą, zamojskim listonoszem Radosławem Gromadzkim tak relacjonuje to zajście:
– Przed godz. 6 poczułem pukniecie w gumę i przytrzymanie. Po zacięciu myślałem, że to sum. Minął kwadrans i tuż pod powierzchnią wody pojawił się wielki szczupak – opowiada łowca.
Ryba długo nie dawała za wygraną, odpływała nie dając się zatrzymać. Gdy zmęczony olbrzym w końcu był już przy burcie łodzi, kolega wędkarza próbował go podebrać, ale ryba nie mieściła się w podbieraku.
– Podjęliśmy ją rękoma. Ryba miała aż 125 cm, ważyła około 20 kg. Niestety nie zabraliśmy wagi, bo nikt się nie spodziewał takiego wielkiego krokodyla. Zrobiliśmy kilka fotek pamiątkowych i szczupak został wypuszczony - mówi szczęśliwy wędkarz. To największy szczupak złowiony w zbiorniku w Nieliszu.
Radosław Gromadzki miał do dyspozycji dość delikatny sprzęt – wędkę Jaxon o długości 240 cm i ciężarze wyrzutowym 14 g. Na kołowrotku była plecionka 0,10, za przynętę służyła guma o długości 7 cm.


 

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com