nagłówek h1

Szczupak 125cm z lubelskiego Nielisza

Nielisz jest bardzo popularnym zaporowym zbiornikiem obleganym przez wędkarzy. Jednak rozmiaru szczupaka, którego złowił pierwszego czerwca Radosław Gromadzki nikt się chyba nie spodziewał. Ryba miała dokładnie 125cm!  

Dodano: 2019-06-08

Tygodnikzamojski.pl w rozmowie z łowcą, zamojskim listonoszem Radosławem Gromadzkim tak relacjonuje to zajście:
– Przed godz. 6 poczułem pukniecie w gumę i przytrzymanie. Po zacięciu myślałem, że to sum. Minął kwadrans i tuż pod powierzchnią wody pojawił się wielki szczupak – opowiada łowca.
Ryba długo nie dawała za wygraną, odpływała nie dając się zatrzymać. Gdy zmęczony olbrzym w końcu był już przy burcie łodzi, kolega wędkarza próbował go podebrać, ale ryba nie mieściła się w podbieraku.
– Podjęliśmy ją rękoma. Ryba miała aż 125 cm, ważyła około 20 kg. Niestety nie zabraliśmy wagi, bo nikt się nie spodziewał takiego wielkiego krokodyla. Zrobiliśmy kilka fotek pamiątkowych i szczupak został wypuszczony - mówi szczęśliwy wędkarz. To największy szczupak złowiony w zbiorniku w Nieliszu.
Radosław Gromadzki miał do dyspozycji dość delikatny sprzęt – wędkę Jaxon o długości 240 cm i ciężarze wyrzutowym 14 g. Na kołowrotku była plecionka 0,10, za przynętę służyła guma o długości 7 cm.


 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com