nagłówek h1

Szczupak 124 cm !

To jest dopiero „rybsko” . Pan Krzysztof Stępień kilka dni temu pokazał klasę wyciągając z wody szczupaka o długości 124 cm. Ryba skusiła się na znaną przynętę Alga2 Polsping. Tak duże okazy w naszych wodach to prawdziwe „pomniki przyrody”.  

Dodano: 2019-05-10

Pan Krzysztof tak opisał nam swoją przygodę:

„Czwartek dzień jak co dzień. O godzinie 18, po pracy pojechałem na ryby a o 19 rozpocząłem łowienie. Przez jakiś czas nie było brań więc pomyślałem, że ryby dziś nie są aktywne. Usiadłem na pierwszym napotkanym mostku i zadzwoniłem do żony. Nadal obławiając miejsce poczułem nagle silne uderzenie 60 m od brzegu. Na początku myślałem, że jest to ryba ok. 5-6 kg, ale już po dwóch minutach ryba pokazała kto tu rządzi. Odjazdy miała na około 50 m na mocno dokręconym hamulcu. Po mniej więcej 12 minutach przyciągnąłem rybę do brzegu sądząc, że jest już słaba. Wskoczyłem do wody, jednak okazało się, że się myliłem. Szczupak odpłynął jeszcze na 40 m wzdłuż brzegu. Później były jeszcze dwa krótkie odjazdy po 5m i ryba osłabła. Dała się podebrać za pierwszym razem. Podczas podbierania o mało mnie nie przewróciła, dobrze, że zaparłem się o mostek. Wędka w tym czasie wpadła do wody a ja z rybą szybko wtargnęłam na brzeg. Dodam, że w tym miejscu teren był bagienny. Nie było łatwo. Resztę możecie zobaczyć na zdjęciach. Nie miałem wagi więc ryba nie zważona. Szczupak miał 124 cm długości”.

Czytaj również: Szczupaki na muchę

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com