nagłówek h1

Szalone sumobranie na robaczy makaron

Sumiarze często wracają z metodami i przynętami do starych i sprawdzonych przez naszych dziadków. Tak było i tym razem. Na zasiadce dwóch reprezentatów Black Cat'a rosówka okazała się strzałem w dziesiątkę.

Dodano: 2017-05-23

Czy strzałem w dziesiątkę można nazwać wynik, w którym padło 7 ryb w przedziale 90-140cm? Oczywiście, że tak! Wędkarze, a szczególnie sumiarze w Polsce toczą swego rodzaju wojnę o ilości i wielkości złowionych ryb. A czy to jest ważne? Czy nie liczy się czas spędzony nad wodą wspólnie z kolegą przy ognisku? Dobrym przykładem jest ostatni wypad dwóch znakomitych sumiarzy z Black Cat Benelux. Robert Kneefel i Jeroen Stoffers postawili na łowienie stacjonarne za pomocą rosówek. Wielu z Was pewnie zna skuteczność tej uniwersalnej przynęty. Jedynym minusem jest to, że prócz byków kochają je także sumki niewielkich rozmiarów. Koledzy tej nocy nie zmróżyli oka! Na zestawy z podwodnym spławikiem, który posiadał śmigiełka sprowokowali przy pomocy robali, aż 7 rybek! Wyjazd uważają do bardzo udanych i nie chodziło zupełnie o wielkość złowionych ryb.

Gratulujemy postawy i świetnego podejścia do wędkarstwa sumowego!

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com