nagłówek h1

Sumowy spinning jest bezkonkurencyjny

W życiu często musimy podejmować ważne decyzje. Nie inaczej jest w przypadku połowu sumów – wybór odpowiedniej metody to klucz do złowienia potężnego okazu. Lepiej łowić stacjonarnie z brzegu. A może zdecydować się na spinning? Przeanalizujmy każdą z tych opcji.  

Dodano: 2019-05-23

Jesteście ciekawi całego artykułu, który przygotował Benjamin Gründer? Zapraszamy do najnowszego numeru e-magazynu Świat Suma 3/2019, który jest dostępny w naszej aplikacji WYDAWNICTWO AS PRO MEDIA.


POBIERZ APLIKACJĘ MOBILNĄ NA SWÓJ TELEFON

Aplikacja Android - >>>
TUTAJ<<<
Aplikacja iOS - >>> TUTAJ <<< 
 


Fragment artykułu:
Zwykle wyróżnia się dwie bardzo dobre pory do skutecznego łowienia sumów – okres tarłowy i zimę. Zacznijmy od pierwszej z nich, gdyż zazwyczaj jest tematem wielu dyskusji. Kiedy jest sezon tarłowy? Gdzie ryby wtedy żerują? Czy w ogóle żerują? Pomijając pewne biologiczne aspekty, fakty wskazują na to, że sumy gromadzą się w wybranych obszarach na krótko przed rozpoczęciem tarła, kiedy temperatura wody osiągnie około 16 stopni. W okresie tarłowym ryb należy szukać w obrębie śluz, o ile rzeka jest nimi regulowana. Dobrymi miejscami są też okolice turbin z elektrowni. To jedyna pora w ciągu roku, kiedy ryby masowo gromadzą się na niewielkim obszarze.

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com