nagłówek h1

Sum z zimnej wody

Sum wydawało by się jest rybą, która ma swój określony zakres temperatur. Łowcy sumów w Polsce odkładają kije do szafy gdy woda spadnie poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Nawet na Wikipedii pod hasłem sum znajdziecie stwierdzenie, że sum pospolity (czyli ten nasz) od grudnia do lutego nie żeruje. Chyba czas zrewidować te informacje.

Dodano: 2019-12-11

Piotr Bryling, ceniony autor artykułów dla naszego e-czasopisma Świat Suma i Spinningu sumowym wędziskom już na ten sezon podziękował. Zabrał się za to z zapałem do łowienia na spinning i trzeba przyznać efekty miał znakomite. Piękne okonie, sandacze i szczupaki raz po raz pojawiały się na jego facebookowym profilu. Jednak niedawno Piotr miał bardzo dziwny „przyłów” na sandaczowy zestaw. A mianowicie uderzył sum! I to nie jeden, a kilka! Trzy, jak to nazwał „maluszki” udało się wyciągnąć, a trzy kolejne przetarły plecionkę na tarce, w tym jeden 140 cm już przy samym podbieraniu! Piotr bardzo zaskoczony tą sytuacją, święcie przekonany był, że sumy już dawno znalazły zimowiska w odrzańskich klatkach. Jak sam przyznał bieganie ze spiningiem rzuciło nowe światło na połowy sumów i dało cenną lekcję. Co było powodem tego nieprawdopodobnego żerowania w zimnej wodzie? Nie wiadomo, ale Piotr na pewno wkrótce ten temat rozgryzie.

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com