nagłówek h1

Sum 202 cm z belly boata

Jak co tydzień Mateusz Tomczyk wraz ze swoją dziewczyną Izą wybrał się na zasiadkę sumową. Ostatnie dwa wyjazdy okazały się mało owocne. Złowili kilka ryb do 140cm. Już tracili nadzieję na wymarzone 200 cm plus.  

Dodano: 2019-08-22

Zawsze stawiają wędziska z brzegu, których pilnuje Iza. Mateusz natomiast, co jakiś czas wypływa belly boatem na łowisko z nadzieją, że w końcu będzie miał zakwasy od grubego wąsa. Po popołudniowym grillu stwierdził, że wypłynie ponownie. Trochę zmodernizował teasera , wydłużył odległość kotwicy od teasera i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Pięć minut po wpłynięciu zauważył piękny zapis, na który czekał od dłuższego czasu.

Czytaj również: Sumy z płytkiej wody

Po 3 uderzenia kwokiem od Piotra Bąka, który jest jak różdżka, wyszedł piękny sum, który wystrzelił jak z procy do przynęty. Musiał być w porze obiadowej, ponieważ uderzenie było bardzo mocne porównywalne do sandacza, którego łapiemy z opadu. Szybkie zacięcie i Mateusz rozpoczął hol. Jeszcze nigdy się tak nie namęczył z rybą. Podkreśla, że, gdy nie ma żadnego zaparcia podczas holu tylko płetwy na nogach to naprawdę czuć siłę, jaką posiada duży sum. Rybę miał przy nogach po 15 minutach. Nie chciał go podbierać na wodzie gdyż wystawała mu kotwica z pyska, a to mogło się dla niego skończyć tragicznie. Dlatego przetransportował go do brzegu i tam dopiero podebrał.

Marzył o tym od dawna, aby złapać suma 2m plus. Tracił nadzieję i myślał, że uda się dopiero, kiedy odwiedzi rzekę Ebro. A jednak miara pokazał 202 cm. Po mierzeniu i szybkiej sesji marzenie wróciło do swojego królestwa. Przy okazji Mateusz zachęca do odwiedzenia jego grupy na facebooku o belly boat. Jeżeli chcecie zacząć przygodę z oponką to serdecznie zapraszamy do grupy o nazwie Belly Boat Poland, ktoś zawsze postara się wam doradzić. 

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com