nagłówek h1

Sum 202 cm z belly boata

Jak co tydzień Mateusz Tomczyk wraz ze swoją dziewczyną Izą wybrał się na zasiadkę sumową. Ostatnie dwa wyjazdy okazały się mało owocne. Złowili kilka ryb do 140cm. Już tracili nadzieję na wymarzone 200 cm plus.  

Dodano: 2019-08-22

Zawsze stawiają wędziska z brzegu, których pilnuje Iza. Mateusz natomiast, co jakiś czas wypływa belly boatem na łowisko z nadzieją, że w końcu będzie miał zakwasy od grubego wąsa. Po popołudniowym grillu stwierdził, że wypłynie ponownie. Trochę zmodernizował teasera , wydłużył odległość kotwicy od teasera i to okazało się strzałem w dziesiątkę. Pięć minut po wpłynięciu zauważył piękny zapis, na który czekał od dłuższego czasu.

Czytaj również: Sumy z płytkiej wody

Po 3 uderzenia kwokiem od Piotra Bąka, który jest jak różdżka, wyszedł piękny sum, który wystrzelił jak z procy do przynęty. Musiał być w porze obiadowej, ponieważ uderzenie było bardzo mocne porównywalne do sandacza, którego łapiemy z opadu. Szybkie zacięcie i Mateusz rozpoczął hol. Jeszcze nigdy się tak nie namęczył z rybą. Podkreśla, że, gdy nie ma żadnego zaparcia podczas holu tylko płetwy na nogach to naprawdę czuć siłę, jaką posiada duży sum. Rybę miał przy nogach po 15 minutach. Nie chciał go podbierać na wodzie gdyż wystawała mu kotwica z pyska, a to mogło się dla niego skończyć tragicznie. Dlatego przetransportował go do brzegu i tam dopiero podebrał.

Marzył o tym od dawna, aby złapać suma 2m plus. Tracił nadzieję i myślał, że uda się dopiero, kiedy odwiedzi rzekę Ebro. A jednak miara pokazał 202 cm. Po mierzeniu i szybkiej sesji marzenie wróciło do swojego królestwa. Przy okazji Mateusz zachęca do odwiedzenia jego grupy na facebooku o belly boat. Jeżeli chcecie zacząć przygodę z oponką to serdecznie zapraszamy do grupy o nazwie Belly Boat Poland, ktoś zawsze postara się wam doradzić. 

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com