nagłówek h1

Sukcesy w trudnym sezonie

 Nie ulega wątpliwości, że tegoroczna aura nie rozpieszcza miłośników wędkarstwa sumowego. Wahania poziomu wód, a przede wszystkim temperatury otoczenia i wody spowodowały, że tarło naszych największych drapieżników znacznie rozciągnęło się w czasie i docierały do nas doniesienia o rybach pogrążonych w amorach jeszcze na początku sierpnia.

Dodano: 2020-08-13

 Tak niespotykane warunki mocno odbiły się na wynikach wielu wędkarzy. Setki godzin spędzone nad wodą dają jednak wymierne efekty, a najlepsi łowcy dzięki umiejętności konstrukcji wymyślnych zestawów i wykorzystywania "okienek" pogodowych, mogą pochwalić się naprawdę niezłymi wynikami, co niedawno zrobił nasz autor, Piotr Boufał i jego kolega Tomasz Wach, z teamu Madcat Polska. Panujące od niedawna upały i perspektywa stabilizacji poziomu wód dają jednak nadzieję na dobrą, sumową jesień. A jak będzie? Z pewnością przeczytacie o tym na łamach "Świata Suma i Spiningu" !

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com