nagłówek h1

Stefan SeuB i łowienie przy filarach mostów - nowy film

Mosty na rzekach, a dokładnie ich filary na stałe przytwierdzone do dna to świetne łowiska wąsaczy. Na filary stawiające opór rzece, napływają ogromne masy wody. Rzeka zostaję rozerwana, po czym łączy się po stronie zapływowej filar. Tam podmywając dno, tworząc połacie głębokiej i kręcącej wody tworząc znakomite stanowiska dla sumów.

Dodano: 2017-05-23

Przy wyjściu z głęboczki woda mocno się wypłyca i to tam stacjonują stada białej ryby. To idealne sumowe żerowiska nie tylko nocą! Większa ilość filarów na krótkim odcinki zwiększa szansę spotkania z sumem. Na naszych rzekach można zaobserwować również budowle hydrotechniczne, którymi niewątpliwie są tamy, śluzy i jazy. Rzeka w tych miejscach jest wybitnie natleniona co w okresie letnim jest kluczowym czynnikiem przypadającym na ilość pobieranego pokarmu. Kotłująca się ogromna iloścwody tworzy podwodny raj dla wszystkich gatunków ryb żyjących w rzece. Sumy bardzo upodobały sobie tego typu schronienia, ponieważ bez większego wysiłku czekają tam na przynoszone z wodą duże ilości pożywienia. Stefan Seub w swoim filmie przedstawi Wam jakimi metodami możecie łowić oraz jakich zestawów używać obławiając rzeczne mosty. Film znajdziecie TUTAJ

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com