nagłówek h1

Stanisławowi W. grożą dwa lata za 13-kilogramowego suma

Stanisław W. z Gryfina zatrzymany został 3 kwietnia 2017 tj. w poniedziałek. Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie zatrzymali 64-latka do rudyntowej kontroli, gdy jechał swoją skodą. 

Dodano: 2017-04-05

Wewnątrz samochodu w czarnym, foliowym worku policjanci znaleźli suma, który ważył około 13 kg.

- Suma złowiłem na Ciepłym Kanale przy Elektrowni Dolna Odra – powiedział Stanisław W. policjantom.

- Wędkarz wiedział, że jest okres ochronny na suma, pomimo tego złowionej ryby nie wypuścił, tylko zabrał do samochodu – informuje Bogumił Prostak, rzecznik prasowy Powiatowej Komndy Policji w Gryfinie. Zgodnie z Ustawą o Rybactwie Śródlądowym 64-latkowi grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. A do tego bardzo wysoka grzywna.

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com