nagłówek h1

Skuter wędkarski Sea-Doo FISH PRO 155

Łowiliście kiedyś ryby ze skutera wodnego? To wygoda, szybkość i bezpieczeństwo na wodzie a przy tym niewiarygodna frajda. Taki sprzęt, specjalnie przygotowany dla wędkarzy jest już dostępny w Polsce.  

Dodano: 2019-04-01

Na całym świecie wędkuje w różny sposób ponad 700 milionów ludzi. Wędkowanie ze skutera otwiera zupełnie nowe możliwości, od połowów na głębokich, otwartych morzach po płytkie jeziora czy rzeki.

FISH PRO 155 to pierwszy na świecie i jedyny skuter wodny zaprojektowany specjalnie dla wędkarzy, ale nie tylko. O tym w dalszej części. Sea-Doo FISH PRO to połączenie przemyślanej konstrukcji i wszechstronności, która oferuje wędkarzom kilka korzyści. Od oszczędności po więcej czasu na łowienie, ale też i wygodę. A zalet jest zdecydowanie więcej. Jakie?

Manewrowość
To między innymi dostęp do miejsc, w które nie wpłyniemy łodzią, wygoda i stabilność w łowieniu z każdej pozycji, bardzo szybkie przemieszczanie się do i z miejsc połowowych, mniejsze koszty użytkowania i na koniec jeden z najważniejszych aspektów – możliwość szybkiego przezbrojenia skutera do potrzeb turystyki i rekreacji na wodzie. Jednym słowem, wielozadaniowość i frajda dla całej rodziny.

Skorupa
Skuter zbudowany jest w oparciu o najlepszą na rynku platformę ST3. To idealny kadłub do pływania po każdej wodzie, producent zadbał o jeszcze większą stabilność poprzez zwiększenie szerokości a także obniżył środek ciężkości. Pozwala to wędkarzom, także tym w spódnicy, pewnie poruszać się i łowić ryby na każdej wodzie. Skuter jest dłuższy ze względu na rozszerzoną platformę tylną o ponad 29 cm.

Silnik
Jednostka napędzana jest silnikiem Rotax® 1503 N.A., o mocy 155 KM, który jest najmocniejszym silnikiem w serii. Zapewnia natychmiastowe przyspieszenie i jest bardzo oszczędny. 70 litrowy zbiornik na paliwo pozwala spędzić na wędkowaniu całe godziny bez obawy o jego brak. Używać możemy go w trybie Eco i Sport. Manewrowość a zwłaszcza hamowanie na wodzie poprawia system iBR (3rd Generation) uznany przez amerykanów za istotny element poprawy bezpieczeństwa łodzi. Trzecia generacja systemu hamowania pozwala na szybsze i bezpieczne zatrzymanie skutera na wodzie.

Troling
Jest też coś dla miłośników tej formy połowu. Tryb trolingu działa automatycznie po wciśnięciu przycisku tempomatu. Można dostosować swoją prędkość od około 2 km /h do 13 km/h klikając strzałkami w górę lub w dół na kierownicy. Wygodnie i z pomocą jednego przycisku.

Nawigacja
Skoro to jednostka dedykowana wędkarzom to nie powinno zabraknąć modułu z mapą i echosondą. W standardzie ze skuterem sprzedawana jest echosonda Garmin ECHOMAP Plus 62cv. z wszytą dokładną nawigacją morską i jasnym, przejrzystym 6-cio calowym wyświetlaczem. Urządzenie korzysta z technologii CHIRP i wielu innych.

Akcesoria
Wśród najważniejszych skierowanych do wędkarzy trzeba wyróżnić lodówkę, która może być mocowana w dwóch różnych miejscach na platformie. Jej pojemności to 51 litrów. Wędki trzymają nam cztery specjalne uchwyty, z których nie ma szans by nawet przy dużych przechyłach wypadły. Łowienie ułatwią też kątowe podnóżki Gunwale i wygodne szerokie siedzisko dla dwóch a nawet trzech osób.

W centralnej części skutera pod kierownicą umieszczona jest dużych rozmiarów komora ładunkowa o pojemności 102,5 litra. Możemy tam schować śmieci, wodę, krem do opalania, akcesoria czy jedzenie.

Przy lodówce są też bezpieczne miejsca na schowanie akcesoriów wędkarskich. Pod zegarami umieszczono specjalną komorę na dokumenty wraz z gniazdem do ładowania telefonu. Luk ten jest wodo i wstrząsoodporny i pozostaje w zasięgu dłoni.

Dla bardziej wymagających jest też lista akcesoriów dodatkowych. To między innymi:

- Elastyczna kombinacja akcesoriów LinQ, czyli system do łatwego mocowania – dodatkowy pojemnik na paliwo i wybór trzech różnych typów pojemników do przechowywania akcesoriów.
- Audio System Premium z Bluetooth.

Zabawa na wodzie
FISH PRO 155 to maszyna wielozadaniowa. To jedna z głównych przewag nad tradycyjna łódką wędkarską. Z tym sprzętem możemy w krótkim czasie przejść od łowienia do rodzinnej zabawy na wodzie. Gdy FISH PRO nie jest używany do wędkowania sportowego, można go łatwo skonfigurować, tak by móc np. holować narciarza wodnego. Na potrzeby kąpieli ze skutera opracowano wygodną drabinkę umożliwiającą komfortowe wyjście z wody na pokład.

Bezpieczeństwo przed kradzieżą
Producent stosuje tu cyfrowo kodowany system bezpieczeństwa (D.E.S.S. ™). To technologia antykradzieżowa używana przez branżę wodną. Polega ona na identyfikacji klucza pasującego do chipa z określoną częstotliwością radiową. Komunikuje się on z jednostką pływającą bezprzewodowo, więc Sea-Doo FISH PRO uruchomi się dopiero wtedy, gdy kod pasować będzie do pojazdu. Jest oczywiście także standardowe zabezpieczenie zakładane na przegub dłoni, odcinające zasilanie po wypadnięciu za burtę.

Sea-Doo FISH PRO 155 to prekursor tego typu łowienia w Polsce. W naszej ocenie realna alternatywa do łowienia z łódki a przy tym idealny sprzęt do zabawy i turystyki wodnej.

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com