nagłówek h1

Skuter wędkarski Sea-Doo FISH PRO 155

Łowiliście kiedyś ryby ze skutera wodnego? To wygoda, szybkość i bezpieczeństwo na wodzie a przy tym niewiarygodna frajda. Taki sprzęt, specjalnie przygotowany dla wędkarzy jest już dostępny w Polsce.  

Dodano: 2019-04-01

Na całym świecie wędkuje w różny sposób ponad 700 milionów ludzi. Wędkowanie ze skutera otwiera zupełnie nowe możliwości, od połowów na głębokich, otwartych morzach po płytkie jeziora czy rzeki.

FISH PRO 155 to pierwszy na świecie i jedyny skuter wodny zaprojektowany specjalnie dla wędkarzy, ale nie tylko. O tym w dalszej części. Sea-Doo FISH PRO to połączenie przemyślanej konstrukcji i wszechstronności, która oferuje wędkarzom kilka korzyści. Od oszczędności po więcej czasu na łowienie, ale też i wygodę. A zalet jest zdecydowanie więcej. Jakie?

Manewrowość
To między innymi dostęp do miejsc, w które nie wpłyniemy łodzią, wygoda i stabilność w łowieniu z każdej pozycji, bardzo szybkie przemieszczanie się do i z miejsc połowowych, mniejsze koszty użytkowania i na koniec jeden z najważniejszych aspektów – możliwość szybkiego przezbrojenia skutera do potrzeb turystyki i rekreacji na wodzie. Jednym słowem, wielozadaniowość i frajda dla całej rodziny.

Skorupa
Skuter zbudowany jest w oparciu o najlepszą na rynku platformę ST3. To idealny kadłub do pływania po każdej wodzie, producent zadbał o jeszcze większą stabilność poprzez zwiększenie szerokości a także obniżył środek ciężkości. Pozwala to wędkarzom, także tym w spódnicy, pewnie poruszać się i łowić ryby na każdej wodzie. Skuter jest dłuższy ze względu na rozszerzoną platformę tylną o ponad 29 cm.

Silnik
Jednostka napędzana jest silnikiem Rotax® 1503 N.A., o mocy 155 KM, który jest najmocniejszym silnikiem w serii. Zapewnia natychmiastowe przyspieszenie i jest bardzo oszczędny. 70 litrowy zbiornik na paliwo pozwala spędzić na wędkowaniu całe godziny bez obawy o jego brak. Używać możemy go w trybie Eco i Sport. Manewrowość a zwłaszcza hamowanie na wodzie poprawia system iBR (3rd Generation) uznany przez amerykanów za istotny element poprawy bezpieczeństwa łodzi. Trzecia generacja systemu hamowania pozwala na szybsze i bezpieczne zatrzymanie skutera na wodzie.

Troling
Jest też coś dla miłośników tej formy połowu. Tryb trolingu działa automatycznie po wciśnięciu przycisku tempomatu. Można dostosować swoją prędkość od około 2 km /h do 13 km/h klikając strzałkami w górę lub w dół na kierownicy. Wygodnie i z pomocą jednego przycisku.

Nawigacja
Skoro to jednostka dedykowana wędkarzom to nie powinno zabraknąć modułu z mapą i echosondą. W standardzie ze skuterem sprzedawana jest echosonda Garmin ECHOMAP Plus 62cv. z wszytą dokładną nawigacją morską i jasnym, przejrzystym 6-cio calowym wyświetlaczem. Urządzenie korzysta z technologii CHIRP i wielu innych.

Akcesoria
Wśród najważniejszych skierowanych do wędkarzy trzeba wyróżnić lodówkę, która może być mocowana w dwóch różnych miejscach na platformie. Jej pojemności to 51 litrów. Wędki trzymają nam cztery specjalne uchwyty, z których nie ma szans by nawet przy dużych przechyłach wypadły. Łowienie ułatwią też kątowe podnóżki Gunwale i wygodne szerokie siedzisko dla dwóch a nawet trzech osób.

W centralnej części skutera pod kierownicą umieszczona jest dużych rozmiarów komora ładunkowa o pojemności 102,5 litra. Możemy tam schować śmieci, wodę, krem do opalania, akcesoria czy jedzenie.

Przy lodówce są też bezpieczne miejsca na schowanie akcesoriów wędkarskich. Pod zegarami umieszczono specjalną komorę na dokumenty wraz z gniazdem do ładowania telefonu. Luk ten jest wodo i wstrząsoodporny i pozostaje w zasięgu dłoni.

Dla bardziej wymagających jest też lista akcesoriów dodatkowych. To między innymi:

- Elastyczna kombinacja akcesoriów LinQ, czyli system do łatwego mocowania – dodatkowy pojemnik na paliwo i wybór trzech różnych typów pojemników do przechowywania akcesoriów.
- Audio System Premium z Bluetooth.

Zabawa na wodzie
FISH PRO 155 to maszyna wielozadaniowa. To jedna z głównych przewag nad tradycyjna łódką wędkarską. Z tym sprzętem możemy w krótkim czasie przejść od łowienia do rodzinnej zabawy na wodzie. Gdy FISH PRO nie jest używany do wędkowania sportowego, można go łatwo skonfigurować, tak by móc np. holować narciarza wodnego. Na potrzeby kąpieli ze skutera opracowano wygodną drabinkę umożliwiającą komfortowe wyjście z wody na pokład.

Bezpieczeństwo przed kradzieżą
Producent stosuje tu cyfrowo kodowany system bezpieczeństwa (D.E.S.S. ™). To technologia antykradzieżowa używana przez branżę wodną. Polega ona na identyfikacji klucza pasującego do chipa z określoną częstotliwością radiową. Komunikuje się on z jednostką pływającą bezprzewodowo, więc Sea-Doo FISH PRO uruchomi się dopiero wtedy, gdy kod pasować będzie do pojazdu. Jest oczywiście także standardowe zabezpieczenie zakładane na przegub dłoni, odcinające zasilanie po wypadnięciu za burtę.

Sea-Doo FISH PRO 155 to prekursor tego typu łowienia w Polsce. W naszej ocenie realna alternatywa do łowienia z łódki a przy tym idealny sprzęt do zabawy i turystyki wodnej.

Polecamy artykuły

Podróż w nieznane

Opowieści

Podróż w nieznane

Zimową porą bardzo tęsknimy za naszym azylem na palach i za wędkarską misją ubraną w ten specyficznie pozytywny włoski klimat. Tegoroczna wyjątkowo chłodna zima skutecznie hamowała sumowy apetyt. Może to paranoja, ale wietrzę w tym szansę, szansę na wielkie wczesnowiosenne żarcie.

Wojciech Andrzejak

Wybór sumowej miejscówki

Opowieści

Wybór sumowej miejscówki

Nawet doświadczeni sumiarze mają problemy z typowaniem potencjalnych miejsc, jednak znając prawa rządzące nad rzeką, możemy wysnuć pewne wnioski i wytypować najciekawsze miejsca. Piotr Boufał dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą w bardzo przystępny sposób!

Piotr Boufał

Pod prąd czy z prąd?

Opowieści

Pod prąd czy z prąd?

Z prądem czy pod prąd? Z czego to wynika i jak jest skuteczniej? Obie metody mają swój odpowiedni czas i miejsce, co Wojtek - nasz nowy współpracownik - postara się udowodnić w swoim artykule.

Wojciech Jabłonkowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com