nagłówek h1

Savage Gear Da'Bush Spinnerbait - nietypowy killer

Po co nam kolejny wabik? Półki sklepów wędkarskich uginają się pod ciężarem przynęt. Pudła wielu spiningistów wręcz się nie domykają, a wielu łowców mówi o efekcie "przebłyszczenia" wód, w których ryby widziały już niemal wszystko. 

Dodano: 2020-08-15

 Zjawisko to jest z pewnością jedną z wielu motywacji producentów, oferujących coraz bardziej realistycznie odwzorowania naturalnego pożywienia ryb. Na drugim biegunie stoją wabiki zupełnie niepodobne do żadnego żywego organizmu. Mimo to, każdy z nas słyszał o niewiarygodnej skuteczności prostych wahadłówek wykonanych ze stołowej łyżki.

Firma Savage Gear zaproponowała mało znaną u nas przynętę, jaką jest Spinnerbait. To połączenie paletek obrotówki z jigową główką ozdobioną silikonowymi paskami. A to wszystko na stelażu z jednego kawałka mocnego drutu. Przynęty tego typu są u nas bardzo rzadko widywane na agrafkach wędkarzy, a są bardzo popularne min. w Stanach Zjednoczonych. Zaletą spinnerbaitów jest ich doskonała praca w każdej fazie prowadzenia, ilość generowanych różnych bodźców, oraz antyzaczepowa konstrukcja, pozwalająca penetrować mocno zarośnięte łowiska.

Tytułowy Da"Bush Spinnerbait dostępny jest w trzech rozmiarach 14, 16 i 18 cm, ważących odpowiednio 21, 32 i 42 g. A to wszystko w atrakcyjnych, 5 wariantach kolorystycznych. 

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com