nagłówek h1

Sandacze z Turawy

Rafał Swiatłoń odwiedził zbiornik Turawa, na którym odbędzie się wędkarski challenge Mikado Total Fishing w ramach cyklu Garmin Fishing League. Była to dla niego okazja na rozgrzewkę przed tym wydążeniem.  

Dodano: 2019-07-06

Rafał tak opisał te wyjazd:
Pierwsze półtora dnia pływałem po zbiorniku, zbierając informacje o lokalizacji ryb przy pomocy echosondy EchoMap Plus 92 sv firmy Garmin, połączonej z przetwornikiem GT-50, idealnym do użycia na wodach śródlądowych. Ustalałem, w jakich miejscówkach i o jakiej porze ryby są tutaj najbardziej aktywne. Do łowienia zaopatrzyłem się w dwa jednoczęściowe wędziska Kamisori Zander. Pierwsze Kamisori o długości 198 cm i ciężarze wyrzutu do 18g wyposażyłem w kołowrotek Furrore FD4000.

Czytaj również: Relacja - KLEŃ WKRY 2019

Ten zestaw miał służyć do łowienia gumami z opadu, przez wgląd na duże, pasujące do tej metody przełożenie kołowrotka 6.2:1. Jako, że jestem #UzależnionyOdOcty, na szpulę nawinąłem plecionkę Octa 0,12mm. W zestawie zastosowałem także odcinek fluorocarbonu, na końcu którego na agrafce Mikado Snap zawiesiłem przynętę M-Shad 11cm w kolorze Roach, uzbrojoną w główkę Jaws.
W godzinach południowych żar dosłownie lał się z nieba.

Mimo to, ryby brały dość intensywnie. Po dziesiątym sandaczu przestałem już liczyć ilość złowionych sztuk. Nie były to wielkie okazy, większość w rozmiarach 55 – 70cm, ale mimo to byłem zadowolony, że czas spędzony w afrykańskich upałach nie poszedł na marne. O godzinie 16.00 zdecydowałem się na przerwę. Spłynąłem do brzegu, aby się posilić, naładować akumulatory i nieco odpocząć od prażącego słońca.
Dalszą część artykułu znajdziecie na stronie www.mikado.pl

 

Polecamy artykuły

Sumy z wody po kolana

Opowieści

Sumy z wody po kolana

W mojej prawie 10-letniej przygodzie z wąsaczami łowiłem je w Polsce wieloma metodami oraz w wielu akwenach. Od środkowej, wielkiej Wisły po Wartę, Odrę, zbiorniki zaporowe, żwirownie czy jeziora. Każda z tych wód wymagała innego podejścia czy technik. Uważam, że to właśnie sumy z płytkiej wody są tymi najbardziej wyma…

Piotr Boufał

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Opowieści

Kleń – złote zasady przy srebrnej rybie

Kiedy świadomie zaczęłam łowić klenie, nawet te niewielkie sprawiały mi ogromną radość. Widok wyskakującej do smużaka ryby, budził we mnie ekscytację, którą ciężko opisać. Brodzenie rzeką stało się częścią mojego życia, jednocześnie sprawiając że kontakt z naturą był jeszcze większy. 

Karolina Błaszczak

Kręć się szpulko

Opowieści

Kręć się szpulko

Casting - metoda wędkowania-spinningowania przy pomocy multiplikatora, czyli kołowrotka z ruchomą szpulą. Przez ostatnie lata w Polsce stała się niesamowicie popularna, wyznacza nawet trendy nad wodą. Coraz więcej spinningistów sięga po multiplikatory, wędki z pazurem i próbuje swoich sił. 

Wojciech Szary

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com