nagłówek h1

Sandacze z Turawy

Rafał Swiatłoń odwiedził zbiornik Turawa, na którym odbędzie się wędkarski challenge Mikado Total Fishing w ramach cyklu Garmin Fishing League. Była to dla niego okazja na rozgrzewkę przed tym wydążeniem.  

Dodano: 2019-07-06

Rafał tak opisał te wyjazd:
Pierwsze półtora dnia pływałem po zbiorniku, zbierając informacje o lokalizacji ryb przy pomocy echosondy EchoMap Plus 92 sv firmy Garmin, połączonej z przetwornikiem GT-50, idealnym do użycia na wodach śródlądowych. Ustalałem, w jakich miejscówkach i o jakiej porze ryby są tutaj najbardziej aktywne. Do łowienia zaopatrzyłem się w dwa jednoczęściowe wędziska Kamisori Zander. Pierwsze Kamisori o długości 198 cm i ciężarze wyrzutu do 18g wyposażyłem w kołowrotek Furrore FD4000.

Czytaj również: Relacja - KLEŃ WKRY 2019

Ten zestaw miał służyć do łowienia gumami z opadu, przez wgląd na duże, pasujące do tej metody przełożenie kołowrotka 6.2:1. Jako, że jestem #UzależnionyOdOcty, na szpulę nawinąłem plecionkę Octa 0,12mm. W zestawie zastosowałem także odcinek fluorocarbonu, na końcu którego na agrafce Mikado Snap zawiesiłem przynętę M-Shad 11cm w kolorze Roach, uzbrojoną w główkę Jaws.
W godzinach południowych żar dosłownie lał się z nieba.

Mimo to, ryby brały dość intensywnie. Po dziesiątym sandaczu przestałem już liczyć ilość złowionych sztuk. Nie były to wielkie okazy, większość w rozmiarach 55 – 70cm, ale mimo to byłem zadowolony, że czas spędzony w afrykańskich upałach nie poszedł na marne. O godzinie 16.00 zdecydowałem się na przerwę. Spłynąłem do brzegu, aby się posilić, naładować akumulatory i nieco odpocząć od prażącego słońca.
Dalszą część artykułu znajdziecie na stronie www.mikado.pl

 

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com