nagłówek h1

Ryby horrendalnie płochliwe – test plecionki Dragon NanoCLEAR

Dawid Sokołowski postanowił przetestować plecionkę Dragon NanoCLEAR 0,06 mm podczas wypraw w poszukiwaniu kleni. Większość wędkarzy stawia na żyłkę łowiąc ten gatunek ryby. Jesteście ciekawi jak wypadł test plecionki?  

Dodano: 2019-06-11

Od zawsze stosuję żyłki średnicy 0,16 mm - 0,18 mm, gdyż są one wystarczające na ryby, które bywają horrendalnie płochliwe. A przy tym, stosunkowo do swojej niewielkiej wagi i rozmiarów, silne. Nie na tyle jednak, aby wymuszały na wędkarzu stosowania żyłek grubszych, ale wystarczająco by nie przesadzać z nadmiernym odchudzaniem zestawu. Ale że ich dobór zależy nie tylko od gatunku i gabarytów poławianych ryb, więc w pewnych warunkach - zwłaszcza w obliczu „przerzucenia” się przeze mnie z wędek długich na zdecydowanie krótsze - stały się dla mnie niewystarczające. Dokładniej mówiąc: przy zachowaniu masy i wielkości używanych przynęt, na moich starych łowiskach (na ich najszerszych odcinkach) nowym, krótkim wędziskiem Flash XC40P Feeling 8 dł. 245 cm c.w. 1-8 g nie byłem w stanie podać przynęt dokładnie tam, gdzie chciałem.Była to niedogodność i musiałem się jej pozbyć, aby móc dobrać się do moich kleni.

Czytaj również: Jazie na spinning

Mniejsza średnica linki m.in. równa się mniejszemu tarciu o przelotki, a to z kolei przekłada się na odległość rzutów - przyświecała mi taka oto zasada. Nawinąłem więc na „bęben” plecionkę Dragon NanoCLEAR 0,06 mm - łamiąc tym samym gnieżdżące się w mej głowie od lat stereotypy, że na klenie to tylko żyłka. Zresztą sięgając po wklejankę z myślą o kleniach już przekraczałem nieprzekraczalne dotąd dla mnie granice.
Dalszą część artykułu znajdziecie na stronie www.firmadragon.pl
 

Polecamy artykuły

Odrzańska gra w zespole

Opowieści

Odrzańska gra w zespole

Wędkarstwo sumowe to niewątpliwie gra w zespole. Nie chodzi tylko o bezpieczeństwo nad wodą, ale podział obowiązków, proste, klarowne zasady i pracowitość często wpływają na nasz wspólny sukces.

Piotr Boufał

Gdy czas goni nas

Opowieści

Gdy czas goni nas

Bardzo miło czyta się opisy zasiadek trwających kilka dni. Jeszcze lepiej ogląda się filmy z takich wypadów. Wszystko jest spokojne, dopracowane i przemyślane. Zero pomyłek, piękne obrazy natury, robienie zestawów nad wodą, pogaduchy i drzemki. Ale czy tak jest zawsze? Piotr Bryling postara się opowiedzieć w swo…

Piotr Bryling

Tłoczny początek

Opowieści

Tłoczny początek

Sprzęt odkurzony lśni w promieniach czerwcowego słońca, kotwice ostre, plecionki napięte, silniki mruczą gotowe do pierwszego ślizgu. Klimat pierwszego dnia sezonu jest niepowtarzalny. Pomimo tej pięknej aury, pełnej pasji i determinacji, są tego dnia minusy, które potrafią skutecznie odstraszyć niektórych sumia…

Marek Gackowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com