nagłówek h1

Rybomania - relacja z warszawskiej imprezy

W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w targach Rybomania w Warszawie. Zgromadziło się tam wiele ciekawych firm prezentujących swoje produkty, znaleźć można było kilka nowości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – karpiarze, sumiarze, spinningiści i feederowcy. Był też naprawdę spory wybór łodzi, pontonów i silników. Nie możemy zapomnieć o eventach jakimi były rozmowy ze znanymi wędkarzami. Zapraszamy do relacji.

Dodano: 2019-12-09

Na samym początku trafiliśmy na stanowisko firmy Sasame, producenta haków i główek jigowych. Firma wydawało by się mniej znana od haczykowych potentatów obecnych na naszym rynku. A tu okazuje się, że to najstarsza japońska firma produkująca haki. Ich haki produkowane są, w odróżnieniu od konkurencji, w Japonii i ich jakość stawia je w pierwszej lidze. Mają ogromny wybór kształtów, rodzajów i przeznaczenia – znajdziecie tam zarówno mikroskopijne haczyki do spławika, poprzez haczyki feederowe, do methody, jak i karpiowe oraz spinningowe, a na potężnych hakach sumowych czy morskich skończywszy.

Wpadliśmy w odwiedziny na stanowisko Decathlon'a, który promował swoją apkę Fishster i markę Caperlan.

Sporo spinningistów kręciło się wokół stoiska Favorite i Crazy Fish. Znaleźć tam można było cały repertuar spinningowych kijów, kołowrotki i ogromną ilość różnorakich przynęt.

Sumiarze za to mogli znaleźć ciekawe gadżety, a zwłaszcza pięknie wykonane kwoki, na standzie Devil Cat'a.

Jeśli lubicie spinningować lub łowić sumy z wody, a nie z brzegu, to na Rybomanii znaleźć można było ogromny wybór łodzi od tych małych i lekkich, po potężne jednostki. Nie zabrakło też różnej maści pontonów i kajaków. A do tego silniki od małych elektryków po mocne silniki spalinowe.

Całości dopełniały opowieści znanych wędkarzy z Radosławem Witólskim i Kamilem Walickim na czele, którzy ze sceny dzielili się swoją wiedzą i przemyśleniami z publicznością.

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com