nagłówek h1

Rybomania - relacja z warszawskiej imprezy

W minioną sobotę mieliśmy okazję uczestniczyć w targach Rybomania w Warszawie. Zgromadziło się tam wiele ciekawych firm prezentujących swoje produkty, znaleźć można było kilka nowości. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – karpiarze, sumiarze, spinningiści i feederowcy. Był też naprawdę spory wybór łodzi, pontonów i silników. Nie możemy zapomnieć o eventach jakimi były rozmowy ze znanymi wędkarzami. Zapraszamy do relacji.

Dodano: 2019-12-09

Na samym początku trafiliśmy na stanowisko firmy Sasame, producenta haków i główek jigowych. Firma wydawało by się mniej znana od haczykowych potentatów obecnych na naszym rynku. A tu okazuje się, że to najstarsza japońska firma produkująca haki. Ich haki produkowane są, w odróżnieniu od konkurencji, w Japonii i ich jakość stawia je w pierwszej lidze. Mają ogromny wybór kształtów, rodzajów i przeznaczenia – znajdziecie tam zarówno mikroskopijne haczyki do spławika, poprzez haczyki feederowe, do methody, jak i karpiowe oraz spinningowe, a na potężnych hakach sumowych czy morskich skończywszy.

Wpadliśmy w odwiedziny na stanowisko Decathlon'a, który promował swoją apkę Fishster i markę Caperlan.

Sporo spinningistów kręciło się wokół stoiska Favorite i Crazy Fish. Znaleźć tam można było cały repertuar spinningowych kijów, kołowrotki i ogromną ilość różnorakich przynęt.

Sumiarze za to mogli znaleźć ciekawe gadżety, a zwłaszcza pięknie wykonane kwoki, na standzie Devil Cat'a.

Jeśli lubicie spinningować lub łowić sumy z wody, a nie z brzegu, to na Rybomanii znaleźć można było ogromny wybór łodzi od tych małych i lekkich, po potężne jednostki. Nie zabrakło też różnej maści pontonów i kajaków. A do tego silniki od małych elektryków po mocne silniki spalinowe.

Całości dopełniały opowieści znanych wędkarzy z Radosławem Witólskim i Kamilem Walickim na czele, którzy ze sceny dzielili się swoją wiedzą i przemyśleniami z publicznością.

Polecamy artykuły

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Opowieści

Ni to mucha, ni to spinning, czyli pstrąg na jigi

Różne, często wydawać by się mogło zupełnie odmienne techniki wędkarskiego rzemiosła, mocno się przenikają. Ma to miejsce zwłaszcza w przypadku metod, którymi kusimy te same gatunki. Dziś, z racji rozpoczęcia sezonu na pstrągi, poruszę temat właśnie ich, jednak w sposób nieco odmienny niż zazwyczaj.

Kamil Zaczkiewicz

Wybierz swój motyw

Opowieści

Wybierz swój motyw

Czym chcesz fotografować, aparatem z matrycą 12 mln czy 42 mln pikseli? A może wolisz filmować w 4K i w roli zdjęć wystąpią stopklatki? A może z drona lub czymś na bazie Androida, w podczerwieni czy fotopułapką? Technika lśni swoim przepychem na sklepowych półkach, a ty musisz tylko wybrać.

Waldemar Ptak

Wywiad z Peterem Merkelem

Wywiad

Wywiad z Peterem Merkelem

Peter Merkel to jeden z najbardziej rozpoznawalnych łowców sumów w Europe, który ponad 12 lat współtworzy markę Black Cat, a do tego pracuje jako przewodnik wędkarski, nagrywa filmy i publikuje artykuły. Jak zaczęła się jego przygoda z wąsaczami oraz jak wygląda tworzenie sprzętu wędkarskiego? Zapr…

Jakub Dłubak

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com