nagłówek h1

Rybomania 2019 w Poznaniu - sumowo-spinningowe szaleństwo

Peter Merkel - największą gwiazdą minionej Rybomani. Piotr Boufał, Paweł Kusy, Wojtek Andrzejak, Kamil Zaczkiewicz - autorzy Świata Suma, którzy również byli tam obecni.

Dodano: 2019-02-05

Trzy dni trwały największe w Polsce targi wędkarskie, które ponownie do Poznania ściągnęły tysiące wędkarzy, nie tylko z Polski. Rybomania to miejsce spotkań znanych ze swoich osiągnieć wędkarzy z tymi, którzy aspirują do bycia najlepszym. Niekwestionowaną gwiazdą minionego weekendu był Peter Merkel - niemiecki wędkarz, który na stale gości z teamie Black Cat. Peter Merkel do tej pory łowił w praktycznie całej Europie m.in. Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Włoszech i na Węgrzech. Wśród swoich ważniejszych sukcesów wylicza suma o długości 265 cm (Włochy), 235 cm (Niemcy), 230 cm albinos z Francji oraz około 20 sumów o masie przekraczającej 100 kg. Jako ulubioną metodę podaje aktywne wędkowanie z łodzi.

Na stoisku Westin mogliście również spotkać niezwykłego wędkarza Luc'a Coppens'a. Luc Coppens jest znany jako jeden z najbardziej doświadczonych w Europie wędkarzy specjalizujących się w łowieniu ryb drapieżnych. Jego kariera to nie tylko wspaniała przygoada, ale także osiągnięcia mistrzowskiej wagi. Luc Coppens zdobył m.in. trzy razy z rzędu mistrzostwo w zawodach Belgium Predator Championship, a złowiony przez niego szczupak o długości 133,6 cm to rekordowy okaz w Belgii.

Nie ujmując polskim wędkarzom - na stoisku Daiwa mogliście porozmawiać z Pawłem Kusym - naszym autorem, Markiem Chmielewskim - wytrawnym łowcą sumów, na stoisku Devil Cat mogliście spotkać Marcina Wieczora - autora polskiej książki o łowieniu sumów, Wojtka Andrzejaka wraz z partnerką Asią Szymańską, na stoisku firmy Dragon - Kamila Zaczkiewicza, z kolei stoisko MAD Cat'a ubarwiała postać Piotra Boufała - również naszego autora. 

Podczas tej edycji targów, zaprezentowało się ponad 250 wystawców, a kilkadziesiąt tysięcy wędkarzy odwiedziło przez 3 dni stolicę polskiego wędkarstwa.

Mamy nadzieję, że ten weekend należał u Was do udanych! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, a już niebawem opublikujemy relację filmową! Widzimy się w Gliwicach - 9-10 marca :) Już teraz w imieniu organizatorów zapraszamy!

 

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Szarpane pstrągi

Opowieści

Szarpane pstrągi

Każdy polski wędkarz interpretuje słowo „szarpak” jednoznacznie. Etymologia tego słowa jasno nam sugeruje i nasuwa niezbyt pozytywne skojarzenia. Niestety, amatorów tej „metody” nad naszymi wodami nie brakuje. Jeśli jednak czytacie ten tekst, by znaleźć sposób, jak wyrwać z wody nakrapian…

Kamil Zaczkiewicz

Najważniejszy jest klimat

Opowieści

Najważniejszy jest klimat

Dobra wyprawa to taka, która pozostawia dobre wspomnienia. Ryby czasem dopisują bardziej, a czasem mniej, jednak to zawsze klimat gra pierwsze skrzypce.

Wojciech Andrzejak

Sumy z płycizny

Opowieści

Sumy z płycizny

Do napisania tego artykułu zmusza mnie odwieczny problem „sumiarzy”, który nieustannie zauważam na portalach społecznościowych, a nawet w realu! Chciałbym, aby ten tekst rozwiał wszelkie wątpliwości związane z łowieniem wąsaczy w płytkiej wodzie. 

Piotr Boufał

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com