nagłówek h1

Rybomania 2019 w Poznaniu - sumowo-spinningowe szaleństwo

Peter Merkel - największą gwiazdą minionej Rybomani. Piotr Boufał, Paweł Kusy, Wojtek Andrzejak, Kamil Zaczkiewicz - autorzy Świata Suma, którzy również byli tam obecni.

Dodano: 2019-02-05

Trzy dni trwały największe w Polsce targi wędkarskie, które ponownie do Poznania ściągnęły tysiące wędkarzy, nie tylko z Polski. Rybomania to miejsce spotkań znanych ze swoich osiągnieć wędkarzy z tymi, którzy aspirują do bycia najlepszym. Niekwestionowaną gwiazdą minionego weekendu był Peter Merkel - niemiecki wędkarz, który na stale gości z teamie Black Cat. Peter Merkel do tej pory łowił w praktycznie całej Europie m.in. Francji, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii, Włoszech i na Węgrzech. Wśród swoich ważniejszych sukcesów wylicza suma o długości 265 cm (Włochy), 235 cm (Niemcy), 230 cm albinos z Francji oraz około 20 sumów o masie przekraczającej 100 kg. Jako ulubioną metodę podaje aktywne wędkowanie z łodzi.

Na stoisku Westin mogliście również spotkać niezwykłego wędkarza Luc'a Coppens'a. Luc Coppens jest znany jako jeden z najbardziej doświadczonych w Europie wędkarzy specjalizujących się w łowieniu ryb drapieżnych. Jego kariera to nie tylko wspaniała przygoada, ale także osiągnięcia mistrzowskiej wagi. Luc Coppens zdobył m.in. trzy razy z rzędu mistrzostwo w zawodach Belgium Predator Championship, a złowiony przez niego szczupak o długości 133,6 cm to rekordowy okaz w Belgii.

Nie ujmując polskim wędkarzom - na stoisku Daiwa mogliście porozmawiać z Pawłem Kusym - naszym autorem, Markiem Chmielewskim - wytrawnym łowcą sumów, na stoisku Devil Cat mogliście spotkać Marcina Wieczora - autora polskiej książki o łowieniu sumów, Wojtka Andrzejaka wraz z partnerką Asią Szymańską, na stoisku firmy Dragon - Kamila Zaczkiewicza, z kolei stoisko MAD Cat'a ubarwiała postać Piotra Boufała - również naszego autora. 

Podczas tej edycji targów, zaprezentowało się ponad 250 wystawców, a kilkadziesiąt tysięcy wędkarzy odwiedziło przez 3 dni stolicę polskiego wędkarstwa.

Mamy nadzieję, że ten weekend należał u Was do udanych! Zachęcamy do obejrzenia zdjęć, a już niebawem opublikujemy relację filmową! Widzimy się w Gliwicach - 9-10 marca :) Już teraz w imieniu organizatorów zapraszamy!

 

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com