nagłówek h1

Relacja - KLEŃ WKRY 2019

Już jest relacja z Ogólnopolskich Zawodów Spinningowych KLEŃ WKRY 2019 organizowanych cyklicznie przez Radosława Witólskiego nad rzeką Wkrą w miejscowości Joniec. 

Dodano: 2019-06-23

W tym roku już sam termin tegorocznej edycji budził wiele kontrowersji, ponieważ pokrywał się z Świętami Wielkanocnymi. Jednak w ciągu doby od momentu rozpoczęcia zapisów liczba zawodników pochodzących z całej Polski wynosiła 183 osoby, a ostatecznie zamknęła się na 201 wędkarzach. Zawodnikom udało się złowić 38 kleni, 11 jazi oraz 36 okoni. Pierwszą rybę złowiła Beata Makowska (okoń 32 cm), która była jedną z trzech startujących kobiet. Najdłuższy kleń (47,3 cm) należał do Jakuba Kardynalczyka. Mateusz Rupniewski otrzymał nagrodę „Fair Play” za wypuszczenie bez wpisania do karty startowej, wymiarowego klenia zaciętego poza obrysem pyska. Piąta edycja „Klenia Wkry” pokazała, że wędkarstwo potrafi łączyć. Zapraszamy na film.  

Galeria zdjęć

Polecamy artykuły

Sekrety połowu sumów

Opowieści

Sekrety połowu sumów

Na przestrzeni ostatnich kilku lat żadna z europejskich wód nie zrobiła tak wielkiej furory jak Pad. Każdy, na którego celowniku znajduje się właśnie ta rzeka, w tym artykule znajdzie kilka bardzo pomocnych wskazówek, które pozwolą na odpowiednie przygotowanie do łowienia w tej rzece. 

Benjamin Gründer

Upalne lato

Opowieści

Upalne lato

Każda ze zmiennych pogodowych ma olbrzymi wpływ na zajmowane stanowiska, aktywność czy żerowanie sumów. Jak sobie poradzić w upalne lato? 

Piotr Bryling

To prawda – staje okoniem

Opowieści

To prawda – staje okoniem

Wyskakujące rybki, grzebienie (niczym rekiny) przecinające powierzchnie i hałas spowodowany intensywnym żerowaniem sprawiają, że nasze serce bije mocniej, a ręce drżą i się pocą. Co zrobić, aby je przechytrzyć? 

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com