nagłówek h1

Rekordowy sum z Renu

Niemieccy wędkarze z teamu Black Cata, podobnie jak nasi polscy sumiarze odcięci zostali w dużej mierze od wypraw za okazami na południe Europy. Odżyły więc brzegi lokalnych rzek, a jeśli czyjąś lokalną rzeką jest potężny Ren, to może z dużą dozą prawdopodobieństwa przypuszczać, że kryją się tam jakieś wąsate potwory.

Dodano: 2020-07-26

Grupa przyjaciół zebrała się nad brzegiem Renu i radziła jaką taktykę przyjąć na ten dzień. Ostatecznie 3 zestawy powędrowały na granicę nurtu przy główce. Następne zestawy poszły na spokojną wodę na płaskich miejscówkach w pobliżu połaci roślinności.

Wczesnym popołudniem, kiedy doświadczony sumiarz rzadziej spodziewa się brania, nastąpił potężny atak. Sum porwał przynętę położoną w pobliżu pasa zielska. Od razu było widać, że nie mają do czynienia z małą rybą. Uwe, na którego zestaw skusił się sum wskoczył na ponton. Nowa wędka Black Cat Solid Bank świetnie poradziła sobie z gwałtownymi odjazdami i próbami murowania do dna oraz ukrycia się w zielsku. Po 20 minutach szalonego holu na brzegu zameldowała się wymarzona ryba. Sum mierzył 250,5 cm. Rewelacyjny wynik. Gratulujemy łowcy!

Polecamy artykuły

Szczupakowe chwyty

Opowieści

Szczupakowe chwyty

Miniona niedawno majówka, to dla wielu wędkarzy początek spiningowego sezonu. Ci, którzy zaczęli łowy już na samym początku roku, również wypatrują tej daty z uwagi na zakończenie okresu ochronnego na szczupaki i bolenie. Jeden i drugi gatunek posiada rzeszę zwolenników, żeby nie powiedzieć, fan&oa…

Kamil Zaczkiewicz

Obalamy sumowe mity

Opowieści

Obalamy sumowe mity

Będzie to dość niecodzienny tekst, który dotyczył będzie obalenia wielu książkowych i internetowych mitów i legend, które dotyczą bezpośrednio sumowej natury.

Piotr Boufał

Współczesne rękodzieło

Opowieści

Współczesne rękodzieło

Wędkarstwo od dawien dawna związane jest z ręcznymi robótkami. Wszyscy lubimy improwizować i ulepszać nasz sprzęt, testować nowości i próbować nowych rozwiązań.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2020 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com