nagłówek h1

Rekord Polski suma złowiony przez Szymona Nowowiejskiego

W poniedziałek informowaliśmy o wspaniałym połowie, którego dokonał Szymon Nowowiejski na zalewie w Rybniku. Dzisiaj możemy już oficjalnie okrzyknąć go rekordowym! 

Dodano: 2018-10-25

W Polsce dwa czasopisma prowadzą rankingi rekordowych ryb. Jednym z nich są Wiadomości Wędkarskie i ten magazyn przyznaje tytuł rekordu najcięższym rybom w poszczególnych gatunkach i tak dla suma jest to 105,50 kg. Natomiast drugi wykaz prowadzi Wędkarski Świat, gdzie liczy się długość ryb.

Zgodnie z obecną tabelą sum, którego pokonał Szymon Nowowiejski jest najdłuższym dotąd złowionym w Polsce. W związku z tym od środy, kiedy to WŚ potwierdził wymiary ryby Tyszanin został nowym rekordzistą Polski. Jeszcze raz gratulacje i prezentujemy film z ważenia i wypuszczania giganta.  

Polecamy artykuły

Podróż w nieznane

Opowieści

Podróż w nieznane

Zimową porą bardzo tęsknimy za naszym azylem na palach i za wędkarską misją ubraną w ten specyficznie pozytywny włoski klimat. Tegoroczna wyjątkowo chłodna zima skutecznie hamowała sumowy apetyt. Może to paranoja, ale wietrzę w tym szansę, szansę na wielkie wczesnowiosenne żarcie.

Wojciech Andrzejak

Wybór sumowej miejscówki

Opowieści

Wybór sumowej miejscówki

Nawet doświadczeni sumiarze mają problemy z typowaniem potencjalnych miejsc, jednak znając prawa rządzące nad rzeką, możemy wysnuć pewne wnioski i wytypować najciekawsze miejsca. Piotr Boufał dzieli się z czytelnikami swoją wiedzą w bardzo przystępny sposób!

Piotr Boufał

Pod prąd czy z prąd?

Opowieści

Pod prąd czy z prąd?

Z prądem czy pod prąd? Z czego to wynika i jak jest skuteczniej? Obie metody mają swój odpowiedni czas i miejsce, co Wojtek - nasz nowy współpracownik - postara się udowodnić w swoim artykule.

Wojciech Jabłonkowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2019 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com