nagłówek h1

Ratownicy WOPR znaleźli w Warszawie gigantycznego suma

Ratownicy stołecznego WOPR wyciągnęli w niedzielę z rzeki martwego suma o długości ponad 220cm. - Nie pamiętam, żeby ktoś wyciągnął tak dużą rybę z Wisły w Warszawie - mówi rzecznik stołecznego WOPR.

Dodano: 2017-06-16

Suma znaleźli ratownicy Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w niedzielę, ale zdjęcie opublikowali dopiero we wtorek, bo musieli potwierdzić, jaki gatunek ryby wyciągnęli z wody. Ratownicy podczas patrolu w okolicy 511 kilometra zauważyli unoszący się na wodzie przedmiot. Okazało się, że była to ogromnych rozmiarów martwa ryba. Ratownicy zdecydowali się podjąć ją i wyciągnąć na brzeg - relacjonuje Michał Czernicki, rzecznik prasowy stołecznego WOPR.

Czytaj również: UniCat Vencata 14000

Rybę obejrzał ekspert, który stwierdził, że jest to samiec. Olbrzym mierzył 227 cm długości. - Nie pamiętam, żeby ktoś wyciągnął tak dużą rybę z Wisły w Warszawie - mówi rzecznik. Największy sum złowiony w Polsce miał 261 cm, więc ten warszawski  jest jednym z najbardziej okazałych w historii. Jak twierdzi rzecznik, według eksperta rozmiary ryby świadczą o tym, że mogła żyć co najmniej 50-60 lat, a niewykluczone, że nawet 90. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci suma. - Mógł się zaplątać w jakieś kable, ale mógł też po prostu umrzeć ze starości - twierdzi Michał Czernicki.

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com