nagłówek h1

Pstrągowe pożegnanie

 Wraz z początkiem września, rozpoczął się też okres ochronny na pstrągi. "Kropkowy post" potrwa aż do Nowego Roku, a w niektórych wodach nawet o miesiąc dłużej.

Dodano: 2020-09-08

 Pstrągi potokowe tarło odbywają jesienią, więc schyłek lata to dla nich doskonały czas, na nagromadzenie substancji zapasowych. Ryby intensywnie żerują, choć ostre słońce i niski stan wód, nie są sprzymierzeńcami wędkarza. To świetny czas dla amatorów muchówki, ale i spiningiści mają szerokie pole do popisu. Nasz autor, Kamil Zaczkiewicz, koniec sierpnia poświęcił na poszukiwanie nakrapianych ryb i chłonięcie aury pstrągowego polowania, bo kolejne dopiero w Noworoczny poranek. W zupełnie innych warunkach i aktywności ryb. Ot, piękno i mistycyzm łowów w przysłowiowej pigułce.

Polecamy artykuły

Zestaw na dwójkę z plusem

Opowieści

Zestaw na dwójkę z plusem

Udostępniając w internecie zdjęcia z wielkimi sumami spotykam się z rozmaitymi komentarzami. Poza garstką wyjadaczy w łowieniu wielkich wąsaczy zdjęcia oglądają również amatorzy. Głównie to od nich dostaję masę zapytań sprzętowych.

Piotr Bryling

Jesień nad nizinną rzeką

Opowieści

Jesień nad nizinną rzeką

Minął czas letnich łowów, choć wcale nie upłynął on pod znakiem wszechobecnych niżówek. Częste zmiany pogody, lokalne, obfite opady, wahania temperatury wody i poziomu rzek spowodowały, że ryby bardzo często były zmuszane zmieniać swoje stanowiska, co mocno wpłynęło na ich aktywność. Liczę, że nadchodząca wielki…

Kamil Zaczkiewicz

Kleń, na letnią posuchę

Opowieści

Kleń, na letnią posuchę

Tegoroczny sezon wędkarski jest bardzo dziwny. Najpierw pstrągowe i trociowe eskapady przerywała nam pandemia i zakazy. Następnie bardzo mieszana pogoda pokrzyżowała miłosne igraszki wielu gatunkom ryb.

Wojciech Jabłonowski

Portal wszystkich łowców sumów.
© 2017-2021 Wydawnictwo AS PRO MEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonanie erykszolc.com